BİNE YAKIN ÜRÜNDE İNDİRİMLİ KAMPANYA BAŞLATILDI

Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO) tarafından, KKTC’de üretilen bine yakın ürünün yılbaşına kadar yüzde 5 ile 25 arasında değişen oranlarda indirimli satılmasını içeren kampanya başlatıldı.
Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO) tarafından, KKTC’de üretilen bine yakın ürünün yılbaşına kadar yüzde 5 ile 25 arasında değişen oranlarda indirimli satılmasını içeren kampanya başlatıldı.

“Halkın Ürünleri, Halkın Yanında” adı altında başlatılan indirim kampanyasının lansmanı, Başbakan Tufan Erhürman’ın da katılımıyla Sanayi Odası’nda yapıldı.
Sanayi Odası’nın başlattığı kampanya çerçevesinde 92 işletmenin katılımıyla bine yakın üründe yüzde 5 -25 indirimli satış imkanı sunulacak.

Başbakan Erhürman, daha üretken, daha fazla istihdam yaratan, daha büyük ve gelirin daha adil bir biçimde paylaşıldığı bir ekonomi yaratmanın ortak hedefleri olduğunu söyledi.

Lansmanda, Başbakan Tufan Erhürman ve Kıbrıs Türk Sanayi Odası Başkanı Candan Avunduk konuşma yaptı.

AKARYAKITTA İNDİRİM İHTİMALİ YÜKSEK

Erhürman, dövizde yaşanan düşüş ile birlikte akaryakıta indirim yapılması ihtimalinin yüksek olduğunu dile getirdi.

“PİYASANIN UCUZLAMASI... PİYASAYA GÜVEN”

Başbakan Tufan Erhürman, Türk Lirası’nın değer kaybı ve buna bağlı olarak özellikle elektrik ve akaryakıt gibi girdilerin maliyetlerindeki artışların yerli ürünlerin fiyatlarına da yansıdığına işaret ederek son birkaç aylık dönemde ise ters bir eğilim ortaya çıktığını TL kayıplarının bir kısmını geri alırken, buna bağlı olarak akaryakıt fiyatlarında da nispi de olsa indirimler meydana geldiğini anlattı.

Döviz ve girdi maliyetlerindeki artışlar fiyatlara yansırken, buralardaki düşüşlerin de fiyatlara yansımasının tüketicinin korunması ve piyasaya güvenin tesis edilmesi açısından önemli olduğunu ifade eden Erhürman, şöyle konuştu:

“Bu çerçevede, Sanayi Odası’nın bugün tanıtımını yaptığı bazı ürünlerde yüzde 25’lere varan indirimleri içeren kampanya, hem tüketicinin korunması ve piyasaya güvenin sağlanması, hem de yerli ürün kullanımının, dolayısıyla üretimin teşvik edilmesi ve ithalata bağımlılığın mümkün olduğunca azaltılması çağrısı açısından önemlidir.”
Bu haber 69 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER