UBP Genel Sekreteri Taçoy; 'UBP olarak, bazı yanlış işleri, görmezden geldik'

UBP içinde, kurultay ve yönetim kadrolarının belirlenmesiyle, bir hareketlilik başladı.
UBP içinde, kurultay ve yönetim kadrolarının belirlenmesiyle, bir hareketlilik başladı.
Ersin Tatar Genel Başkan, Hasan Taçoy Genel Sekreter, örgütü, partiliyi iyi tanıyan iki isim.
UBP yeni Genel Sekreteri Hasan Taçoy'a, yeni dönemin neler getireceğini, kendisinin seçilmesiyle ilgili yorumları, UBP'nin yolsuzluklarla ilişkilendirilmesini, koalisyon ve Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili UBP'nin politik tavrını sordum.
UBP Genel Sekreteri Taçoy, siyasetin an ve an değişken olduğunu belirterek, özetle şunları seslendirdi.
'Bu hükümet oldukça, bize durmak yok. Kurultay ve Genel Sekreter seçimi sonrası çok hızlı işler yaptık. Bir siyaset değişimi yaşıyoruz. Her konuyla ilgili komiteler kurduk, her konuyla ilgili yeni politikalar üreteceğiz.
Partinin borç durumunu, parti dışında konuşmak istemem. Ama her siyasi partinin hesap verdiği kurumlar var. Yanlış, eksik varsa, yüksek seçim kurulu, mahkemeler var. Yanlışlık varsa gereği yapılacak.
Ülkenin bir hükümeti var. İnsanlar memnun mu, değil. O yüzden UBP bir hükümet oluşumu ile sürekli bağdaştırılıyor. Bizim şuan için bir hükümet modelinde yer alma düşüncemiz yok.
UBP bugün muhalefette ve işimiz iktidardan daha zor. Çünkü yapılan yanlışların, düzeltilmesi, doğru işlerin yapılması, yeni bir vizyon, yeni politikalar yapmak zorundayız.
Ben Sayın Eroğlu'nun öğrencisiyim. Ben birçok şeyi ondan öğrendim. Sayın Eroğlu'nun partiye etkisi elbette var. Zaten bizler onun öğrencisi olarak, onun öğrettiklerini uyguluyoruz. Onun kişisel olarak müdahale etmesine gerek yok.
UBP'nin her bir üyesinin verilemeyecek hesabı yoktur. CTP'nin mahkeme kararına göre yapması gereken ödemeler var. Bunun hesabını verebiliyorlar mı, hayır veremezler. Biz bunların üzerine gitmedik, biz örneğin Aytaç Çaluda benzeri olayları afettik. Yasa çıkardık, afettik. Çünkü ortada sistemin çalışmasına yönelik bir girişim var. Kişisel bir kazanç yok.
Başka siyasi partilerin iktidarında yapılan bazı yanlış uygulamaları, yanlış yapan bazı kişileri, biz UBP olarak, Sayın İrsen Küçük'ün Başbakanlığı döneminde affettik, görmezden geldik. Doğru mu, yanlış mı, İrsen bey Başbakandı, o böyle karar verdi.
Kıbrıs konusunda DİSİ'den, Sayın Akıncı'nın vermediği bilgileri aldık. Bilmiyoruz, müzakerelerin kaldığı yerden devamına karşıyız. Sayın Akıncı daha aktif olmalı. Aktif olmazsa hem siz, hem de halkınız görmezden gelinir.
Cumhurbaşkanlığı seçimi için bütçe görüşmelerinden sonra startı veriyoruz. Hiçbir pazarlığa girmedik, girmeyeceğiz. Her seçimde olduğu gibi UBP Cumhurbaşkanı adayını kendi içinden belirleyecektir.'
Hasan Taçoy'un söylemleri böyle.
Özellikle başka iktidarlar zamanında, yapılan bazı yanlış uygulamaların, UBP iktidarında görmezden gelinmesi, siyasi iktidarların, kendinden önceki iktidarlara hesap sormasının en büyük engeli olmuş gibi.
Mutlaka başka iktidarlarda aynı yolu yürümüş olmalı ki, bugün pek çok usulsüz dosya raflarda.

Bu haber 438 defa okunmuştur

:

:

:

: