KKTC de sel dört can aldı

Yağmurlar berekettir derken dört gencimiz sel sularına kapıldı ve yol güvenliği olmadığı için uçuruma kayıp feci şekilde can verdiler.

Yağmurlar berekettir derken dört gencimiz sel sularına kapıldı ve yol güvenliği olmadığı için uçuruma kayıp feci şekilde can verdiler. Bu olay kaza mı yoksa sel sularına kapılma mı? Yapılan açıklamalar sel suları. Yetkililer, yaralarımızı saracağız birlik beraberlik safsataları ile halkımız ile alay ediyorlar, hadi canım sizde şaka gibisiniz. Bu yol inşa edilirken bunu hesaplamadınız mı?
Yoksa öyle bir derdiniz olmadı mı? Be efendiler sizin yüzünüzden canlar gitti, yol güvenliği yoktu, bari trafiği durduraydınız. Anlayış bekliyorsunuz cesaretiniz varsa ölen gençlerin ailelerine gidiniz anlatacaklarınızı onlara anlatın. Aileler yandı ocaklarına ateş düştü, kimdir bunun sorumlusu, adalet varsa nasıl tecelli edecektir.
Meteroloji uyarıyor, sağnak ve şiddetli yağış olacak akla birinci gelen yol güvenliğidir, vaktinde halkımız uyarılmadı. Ondan sonra okullar tatil edildi halkımız uyarıldı geç kaldınız!!!!
Özellikle Girne bölgesinde ki çarpık yapılaşma, çok söylendi yazıldı çizildi. Dere yataklarına inşaat yaparsınız ve devlet de buna izin verdi, devlet zaten tam teşekküllü devlet olsa asla izin vermeyecekti. En büyük kaynak İngiliz döneminde yapılan kadastro çalışmaları ile çizilen haritalarda ki dere yatakları, onlarda inşaatlar ile dolduruldu. 10-15 sene dere gelmez bir yağmur yağar gelir ve her tarafı yıkar geçer, basit olarak durum bu.
Çözüm var elbette ancak irade var mı diye sormak gerekir, dere yataklarına yapılan inşaatları yıkacaksınız ve dereye hakkını vereceksiniz.
Bir zaman bir arkadaşım Carmi de bir arsa almak istedi, bir emlakçı ile bir arsa gördük, manzara çok güzel dağ ve deniz ancak arsa dere yatağında bu olmaz dedim dağdan su gelirse eve girer, abi beton duvarlar ile önlem alınabilir. İşte sorun burada kendimize göre önlem alırız çünkü devlet suiistimal ediyor, ancak doğa etmiyor gün gelir hakkını böyle alır.
Bu makaleyi okuyan yetkili kişiler bana kızacak, yine yok yere düşman edinmiş olacağız ancak gerçekler bunlar, dört gencimiz gitti, Allah’tan rahmet, yaslı ailelerine de başsağlığı diliyorum.


Bu haber 627 defa okunmuştur

:

:

:

: