BOLTON 'giller'

ABD başkanı Trump'ın 2018 in sonlarına doğru Suriye den çekiliyoruz demesi üzerine Suriye de neler oluyor neler olacak demeye başladık ama çok geçmeden söylenen sözlerin içinin boş olduğunu, sözlerin havada buharlaşıp gittiğine bugünlerde şahit olduk.

ABD başkanı Trump'ın 2018 in sonlarına doğru Suriye den çekiliyoruz demesi üzerine Suriye de neler oluyor neler olacak demeye başladık ama çok geçmeden söylenen sözlerin içinin boş olduğunu, sözlerin havada buharlaşıp gittiğine bugünlerde şahit olduk.


Neden mi ?Trump önce Suriye den çekiliyoruz dedi sonrasında 'Suriye den çekilsek de Kürt'leri korumak istiyoruz ' dedi peşine ulusal güvenlik Danışmanı john bolton açıklama yaptı. Bolton a göre çekilme 'Kürt'lerin güvenliğinin garanti edilmesi koşuluna bağlı' demesi üzerine işlerin boyutu başka bir noktaya taşındı. Buna müteakip Recep Tayyip Erdoğan da bolton ile görüşmeyerek gerekli tepkisini göstermiş oldu. İbrahim Kalın da Türkiye nin hassasiyetlerinin geçtiğimiz gün bolton'gillerin' yüzlerine söyledi. ABD bu attığı adım ile açıkça ben teröristleri beslemeye silah yardımı yapmaya devam edeceğim dedi.

1970 lerden bugüne kadar dayatılan sözde Kürt sorunu tekrar bugün bazılarının da desteği ile bizlere dayatılmak istenmektedir. Terör grupları ile Kürt halkını bir safhada gören bu zihniyet başarılı olmadı olamayacakta. Kürt'lerin temsil edildiği yer PKK ya da YPG safları değildir, olamazda! PKK nın geçmişini temizlemek için isim değiştiği oyununa giden bolton giller gibiler terör örgütünün önüne demokrat geçen kelime koyarak ilişkilerini meşru zemine oturmak istese de kendi senatörleri bile yalanlarını geçen haftalar da su yüzüne çıkardı.

Unutulmamalıdır ki !


PKK ABD nin terör örgütleri listesinde yer almaktadır. ABD senatörünün itiraflarına yayınlar da şahit olduk. YPG ve ya SDG nin bir olduğunu açıkça sözleri ile beyan etti. Eğer bu bir terör örgütü ise ABD hükümeti de buna silah yardımı yapıyorsa sizlere sormak lazım ABD iç hukuku veya uluslararası hukuk ABD hükümeti tarafından çiğnenmedi mi ? Neden her hangi bir yapı ya da uluslararası örgüt bu doğruyu gözler önüne Seremiyor? İşlerine gelince Filistin halkına terörist diyen bu zihniyetin kendi çıkarları İçin herşeyi yapacağı bu hareketler ile doğrulanmaktadır .


PKK bir terör örgütüdür. Ne Kürt'lerin temsilcisidir ne de başka bir etnik grup ya da milletin. Teröristlerin milleti olmaz. Terörist teröristtir. Bunu başka yerlere çekerek Türkiye nin iç işlerine karışmak ne ABD nin ne de başka bir devletin hakkıdır. Yapılan araştırmalar da YPG saflarında terör faaliyeti gösteren teröristlerin %10 ünün Kürt olduğu açıklanmıştı. Ayrıca Kürt'lerin temsilcisi olsa Suriye den kaçanların 300 bini Kürt olmazdı. Bunlardan 30 bini sadece Suruç da çadır kentte kalmaktadır. PKK ile SDG arasında fark yoktur. Aynıdırlar . Sözde liderleri ve para toplama biçimleri her konuda yönetim tarzları aynıdır. Eeee o zaman ne Türkiye yi oyalamaya ABD nin gücü yeter ne de başka bir devletin organizasyonun !


Terörün dili ,dini ,etnik yapısı ve ya vatanı yoktur. Kürt'ler terör örgütleri mensubu gibi gösterip bu yafta ile Türkiye ile bir savaştaymış gibi izlenim göstermek isteyenler deyimi yerinde ise ' avuçlarını yalayıp' Suriye den çekilecektir. Suriye IRAK değildir. Durum başkadır. Suriye'nin geleceğini ABD ve ya koalisyon güçleri belirlemeyecek kendi halkı beliryecek. Suriye geleceğinde kürt halkı olacaktır ama YPG ve ya PYD olmayacak. Astana sürecinde beraber hareket eden ve Soçi de mutabık kalınan metinde Rusya Türkiye ve İran anlaştılar . Burada da belirtildi YPG ye Suriye de yer yok ama Kürt halkına söz var olduğu o zaman da belirtildi. ABD yine kendine meşru alan oluşturmak istese de başarılı olamayacak. Zeytin dalı , afrin operasyonlarının unutulduğu şu günlerde yeni operasyon her an yapılabilir. Bu adım da ABD başkanı ile Erdoğan ın görüşmesi sonrası olabilir . Bu adım Pentagon Trump ve Erdoğan görüşmeleri sonrası gelebilir. Durum neyi gösterecek göreceğiz...
Sözde Kürt'leri koruyacağı çıkışı yalan yanlıştır . Bir hareket manevrasıdır. Dünya tarihini ne çabuk unuttuk değil mi ABD kürt halkını kaç kez yolda bıraktı. Hatırlayalım mahabat cumhuriyetini. 1946 yolunda Rusya ve ABD anlaşınca İran a yol açıldı ve İran bu hareketin liderlerini astı.O dönemde Barzani Türkiye üzerinden Rusya ya iltica etmiştir. Kim destelemiştir. Herşey ortada . Bu ABD mi Kürt halkını koruyacak. Çıkarlarına ne gelirse onu yaparlar. Saddam ın zulmünden kaçan zehirli gazlardan kaçan Iraklı Kürt'lere kim kapısını açtı ya da korudu? Ne çabuk unutuyoruz...


Türkiye nin Kürt halkı ile arasında bir sorun yoktur. Bunu var gibi gösterenlerin amaçları Ortada kendi çıkarları İçin bunları varmış gibi piyasaya sürenler neden bugün dediklerini Suriye de dün demediler? İşid ile savaşıyoruz dediler . Bugün işid bitince sıra Kürt'leri savunuyoruz lafına geldi. Bunlarda bahane yalan bitmez . Fransa da ABD ile aynı fikirleri paylaşıyor. Onlar da aynı şeyleri diyor. Fransa haksız yere Afrika dan her sene 300 milyar dolar serveti kendi kasasına alıyor . Kim karşı çıksa ya darbe yapıyorlar ya da halkları birbirine kıydırıyorlar.... hani uluslararası hukuk ? Nerede insan hakları . Bizlere gelince insan hakları savunucuları gibi görünen Almanya Fransa gibi ülkeler tarihine bir de bugününe bakın !Ne güzel demiş Mehmet Akif ' BİR ZAMANLAR BİZ DE MİLLET HEM NASIL MİLLETMİŞİZ. GELMİŞİZ DÜNYAYA MİLLİYET NEDİR ÖĞRETMİŞİZ'

Bu haber 783 defa okunmuştur

:

:

:

: