Steve Bannon kimdir ?

Suriye üzerinden Ortadoğu ya biçilmek istenen ortada bir senaryo var.

Suriye üzerinden Ortadoğu ya biçilmek istenen ortada bir senaryo var. ABD Başkanı önce çekileceğiz dedi sonra bu çekilmeyi şart sürüp Türkiye üzerine yönettiği tehdit ile YPG ye verilmiş olan asıl rolü ortaya koydu. Bölge de kurgulanmak istenen Arap NATO su ve bu güç içinde YPG olmaz sa olmaz ! ABD nin amacı Akdeniz de gücü ele geçirmek ve Türkiye ve İran benzeri tehditleri de birlik dışında Tutup bölgede at koşturmaktır.
Neyse bu konuya sonra değineceğim ...
Geçen gün Ankara'ya john bolton un ziyareti oldu. Bu ziyaret sonrası kartlar masaya konuldu. Herkes istediğini gördü, anladı. Ortalık karışık...
Bugün sizlere Steve Bannon san bahsedeceğim. Kimdir bu kişi ? Amacı nedir? Hedefi nedir? anlatmaya çalışacağım .
Trump her ne kadar başkan olarak kendisini görsede daha önce de sizlere söylediğim gibi başkan ABD de aslında bir piyondur. Santranç oynayanlar piyonun ne olduğunu bilirler. Trump ın aldığı kararların birçoğunda bürokrasi ve silah lobisinin etkisi vardır. Mesela Suriye de çekilme konusunda nelerin nasıl değiştiğini bir kaç günde gördük, şahit olduk . Neyse konumuza dönelim işte Steve Bannon bu silah lobisinin desteğini almış kişidir. Arkasında Pentagon vardır. Bu kişi Avrupa Nın bazı ülkelerine ziyaret yaptı. 2019 yılında bu ziyaretler silsilesine görünen o ki devam edecekte.italya ya ziyaret yapmış siyasiler ile görüşmelerini yaptıktan sonra kurulamayan hükümeti kurdurup elinden geleni yaptı. İspanya da kendi çıkarlarına aykırı gördüğü hükümetin aleyhinde çalışıp hükümeti düşürülmesine neden olan faktörlerden biridir. Almanya da kurulamayan hükümeti kurduran da bu kişidir. Ortada Avrupa masası var. Bu masa da bugün savaş var . İşte bu kişi merkezi Londra olan ROTHSCHİLD AİLESİNİN Avrupa tahtını yıkmaya yeminli gibi. Hafızaları biraz tazeleyelim bu kişi açıklama yapmıştı. Belçika da hükümetin yıkılacağını söylemişti. Aralık ayında hükümet yıkıldı. Fakat hükümet olmamasından dolayı şimdilik geçici olarak duruyorlar . ROTHSCHİLD ailesinin en güçlü olduğu ülke İngiltere . İkincisi ise Fransa dır. Zaten Macron u başa getiren de bu ailedir. İşte bu noktada muhalif görüş aşırı milliyetçi kesim LE PEN HAREKETİNi gündeme taşıyan da steve bannon dur. Burada yeni bir hareket başlattı . 'Sarı yelekliler ' hareketi ile Fransa siyasetine ayar çekilmek istemekte . Le Pen hareketinin ekmeğine yağ sürülmektedir . Aslında sarı yelekliler bannon un özel projesidir. Siyasal anlamda ayar çekmek için özel hazırlanmış bir projedir. Lakin Fransa alt tabakasının istemeyerek de olsa bu harekette olması onların sucu değildir. Sarı yeleklilerin neden çıktığını da sizlere yazmıştım. Fakat bu hareket bannon tarafından Macron a karşı kullanılıyor. Londra merkezli ailenin etkinlik alanı kırılmak isteniyor. Diz çöktürmek isteniyor.
Bugün Avrupa birliğinde vesayet sisteminin temelleri yıkılmak isteniyor. 100 yıldır hüküm süren bu ailenin tahtı yıkılmak isteniyor . Savaş büyük!
Bannon un Hedefinde sadece Fransa yok İtalya da var. Sarı yelekliler bugün İtalya ,ingiltere içinde sokaklara çıkmaya hazırlandırılıyor. Bannon, Avrupa da yeni bir siyasal düzeni aşırı milliyetçi siyasal görüşü Avrupa domine etmek istemektedir. Bugün Pentagon 15 AB üye ülkesi üzerinde etki alanına sahip . 2019 yılında bu sayı bannon un faaliyetleri sonrası daha da artacağa benziyor . 2019 yılı içerisinde Avrupa da güç savaşına şahit olacağız .
Steve Bannon un Türkiye içinde bazı söylemleri ve görüşmeleri var . Bu amaçla AB başkenti Brüksel de bazı siyasi önemli Türk aktörler ile bazı görüşmeler yaptı. Yapmaya da devam edecek. Bu şahıs Ankara nın düşmanı desek yeridir... öyle ki bizi İran dan daha da tehdit olarak görmektedir . Fakat bu kişinin resmi bir ünvanı şuan için yoktur . Steve Bannon un Londra merkezli aile ile çekişmesi AB içinde kırılmalara sebeb olacak. Mesele dün parlementodan geçmeyen BREXİT Oylaması da bu iki gücün çekişme alanıdır.
Neden mi ?
Çünkü Brexit sonrası olası AB sen çıkış senaryosunda milyarlarca dolar ve altın güvenli limanlara kayacak İngiltere finansal sorunlar baş göstermeye başladığında başta kraliyet ailesi ve hükümet sıkıntıya girecektir. Milyarca doların başka ülkelere akması İngiltere nin dar boğaza girmesidir. BREXİT ile AB nin geleceği tehdit altındadır. Parlementodan geçmeyen oylama sonrası borsada yukarı yönlü hareket aslında finansal çevrelerinde Brexit e karşı olumsuz baktıklarını göstermektedir. Konumuza dönersek, Londra sokaklarında sarı yelkenliler çıktı geçen günlerde bununda sebebi brexit içindi. Görüldüğü üzere tam bir çekişme alanı tam bir kargaşa siyasal savaş adına ne derseniz diyin 2019 yılında karşımıza büyük siyasal değişimler gelebilir. Bekleyeceğiz göreceğiz...

Bu haber 758 defa okunmuştur

:

:

:

: