Kartlar açık oynanıyor

2019 dünya tarihi açısından kolay gelip geçecek bir yıldan çok tarihte çok konuşulacak bir yıl olacak gibi. Neden mi ABD , İngiltere ve AB kaynayan kazan ve siyasi gelişmeler bizlere bunu gösteriyor.

2019 dünya tarihi açısından kolay gelip geçecek bir yıldan çok tarihte çok konuşulacak bir yıl olacak gibi. Neden mi ABD , İngiltere ve AB kaynayan kazan ve siyasi gelişmeler bizlere bunu gösteriyor.
Trump ne kadar adım atarsa atsın karşısında kocaman bir duvar varmış gibi yapılanlar sürümcemeye giriyor girmeye de devam edecek gibi. Suriye den çekiliyoruz dedi Suriye de DEAŞ bomba patlattı. Bu konuya birazdan tekrar gireceğiz. Trump ın ROTHSCHILDLER ailesi ile ilişkilerinin iyi olduğunu yazmıştım. Bu ailenin düzeni bugün ABD de İngiltere Fransa ve diğer ab ülkelerinde yıkılmak isteniyor. Pentagon ve silah tüccarları savaşı büyütmek için deaş gibi eylemlere 2019 da devam edeceğe benziyor.Mesela Kenya da yapılan otel baskınında mesaj açık ve netti. Bu otelde ABD eski dış işleri bakanı John Kerry ROTHSCHILDLER ailesinin tasfiyesine bu otelde 2016 yılında karar verilmişti. İşte bu yüzden olaylar neticesinde Kenya da yapılan aynı ötele saldırı da mesaj açık ve netti. Bir terör örgütü arkasında Pentagon var ve otel de bu Aile yi temsil ediyor . Mesaj gayet açık ve net.Neden bu noktalara gelindi diye sorarsak ! Trump hükümeti kapatarak ABD de her Başkan'ın cesaret edemediği bir karara imza attı ve aileyi ABD de tek yetkili kıldı. Bunun üzerine bu gelişmeler oldu. Pentagon bu yapılanlara karşı açık mesaj verdi. Süreç böyle devam ederse vekaletciler saldırmaya devam edecekler. İşte faili meçhul ve terör saldırıları bu yüzden bu yıl devam ederse şaşırmayalım. Pentagon ve silh tüccarları ailenin etki alanını kırana dek bu sürmeye de devam edecek. Zaten Pentagon Suriye den çıkılmasını istemediği için Kürt'ler bahane edilerek çıkış hemen olmadı. DEAŞ Kartı ortaya kondu ve süreç Te tehdit bitmedi ve devam ediyor izlenimi ortaya konuldu. Ayrıca Trump ın sözleri yalanlanmış oldu . Ne idi? DEAŞ a karşı zafer kazanıldı demişti. Sanki DEAŞ tekrar aylar sonra tekrar hücrelerinden doğarak diriltildi.
Pentagon silah tüccarları ve bu aile arasında ki çatışma devam edecek. Londra'dan Afrika'ya Avrupa dan orta doğu ya etki alanlarının olduğu her zerre de sürmeye devam edecek .
ABD nin koalisyon güçleri ile mücadele ettiği DEAŞ a ABD çekilirse kim mücadele edecek göreceğiz. Lakin ypg her konuda güçlendirilmek istenmektedir. Bu Pentagon un ve silah tüccarlarının isteğidir. Türkiye de burada Trump in bahsettiği gibi DEAŞ ile mücadele edecek diğer aktördür. Şuan Türkiye nin bu örgüt ile mücadele etme olanağı daha yüksektir. YPG bir terör örgütüdür. Hem meşru bir yapı değildir hem de uluslararası alanda kabul edilirliği yoktur. O yüzden Türkiye mücadele sahasında daha ağır basmaktadır.
Türkiye Rusya ve İran üçgeninde Suriye de oluşturulmak istenen ortam gayet açık ve net Türkiye İŞİD ile mücadelesinde bu ülkeler ile beraber mücadele edebilir ve anayasal ortamın tesisi için bu şart . Konumuza dönecek olursak Pentagon ve aile arasında ki bu mücadele sadece Suriye de değil washington dan Londra'ya oradan Pekin e Pekin'den Afrika'ya dünya Nın her yerinde sürecek gibi. Özellikle Avrupa da bu mücadele İngiltere ve Fransa da kendini daha belli edecek . Masa da kartlar artık açık oynanıyor. Aileyi istemeyen Pentagon ve silah tüccarları kendi etki alanları için herşeyi yapacak durumda . O yüzden ileri ki günler de kelebek etkisi sürecek.
Konumuz ile alakalı olmasa da orta Doğuya sözde barış getirmek isteyenlerin asıl amacı barış olmadığını bugün daha net anlıyoruz. Görüyoruz . Onlar sadece her zaman olduğu gibi çaldığı minareye kılıf buldular. Avrupa da ve diğer coğrafyalar da da bu böyle . Kendi faaliyet alanlarına ters gelen ne olursa olsun bertaraf etmek için her şekilde saldırma etkisizleştirme faaliyetleri onlar için meşru. Bugün ki mücadele işte bu güç alanlarını kullananların kendileri arasında ki mücadeledir . Burada aklımıza güzel atasözümüz geldi' filler tepişirken çimler ezilir' işte bu sözden yola çıkarsak neler olacağı az çok anlayabiliriz. Bugün ki konjonktür her şeye gebe.

Bu haber 465 defa okunmuştur

:

:

:

: