ABD dünyanın her yerine müdahale ediyor

ABD başkanı Trump ve Pentagon arasında ki savaş yeni başlamadığını daha önce ki yazımızda okurlarımıza belirtmiştik. Savaşın sadece bu iki kale de olmadığını da yazmıştık her yerin yangın yeri olduğu ve güç çekişmelerine şahit olduğumuzu okurlarımıza dilimizin döndüğünce anlatmaya çalıştık.

ABD başkanı Trump ve Pentagon arasında ki savaş yeni başlamadığını daha önce ki yazımızda okurlarımıza belirtmiştik. Savaşın sadece bu iki kale de olmadığını da yazmıştık her yerin yangın yeri olduğu ve güç çekişmelerine şahit olduğumuzu okurlarımıza dilimizin döndüğünce anlatmaya çalıştık.

Bu konuyu bugün biraz daha irdeleyelim ve özelde ABD ne yapmaya çalışıyor bunları inceleyelim .

Şüphesiz ABD bugün dünyanın her kıtasında kendi varlığı İçin çıkarları İçin savaş veriyor. En büyük savaşını da Avrupa birliği ile olduğunu söylemek isterim. Pentagon un görevlendirdiği Steve Bannon bile bugün ab nin içini oymak İçin bölmek için elinden geleni yapıyor. İtalya da kurulan hükümet bu bölünme konusunda ilk olacak gibi. Fransa ile İtalya arasında ki gerilimi bilmeyenimiz de yoktur herhalde.
Geçtiğimiz günlerde iki ülke karşılıklı büyükelçilerini geri çektiler . Bannon un desteklediği İtalya Fransa Nın her konusunu yumuşak karnını şuan okşuyor yapmaya da devam edecektir. Kim derdi ki ABD ab nin bölünmesini istesin! Masa da çıkarlar örtüşmeyince masa dağıldı ve şimdi ABD ab nin tabanını oyarak birliği dağıtmak istiyor.sadece hedefte Fransa yok . Avrupa nın kalbi Belçika da var . Belçika yapı bakımından karışık . Ayrılık isteyenlerin bulunduğu ab ülkelerinden sadece bir örneği. İşe buradan başlayabilirler. Bu ülke de ayrılmak isteyen 2 grup etnik yapı var . Yani ülkenin bu durumu göz önüne alındığında Steve Bannon gibiler bu ülkeyi 3 e bölmek için elinden geleni yapacağı ortada.

Sadece Belçika Fransa mı hayır ! Dikkat ederseniz Trump geçtiğimiz aylarda merkel e yüklenmişti. Bir tane araba bile size sattırmayız dedi! İşte bu bölme hesaplarında ya da adına siz plan diyorsanız planında Almanya da var. Bunlar ABD nin planı . Olabilir ya da olmaz göreceğiz .İspanya da katalanları bilmeyenimiz yoktur. İspanya da ki bu durum geçtiğimiz günlerde basına yansımıştı. Liderleri göz altına alındı . Anayasa aykırı hareket etmekten . Bask bölgesi de böyle. İngiltere nin Brexit planı vs hepsi bu decentralizasyonun birer parçası . Olur mu olmaz mı bilemeyiz ama bugüne kadar takip ettiğimiz hepsi birer süreç. İtalya da Steve Bannon un kurdurduğu hükümet İtalya'yı da bölecek . Bazı şehirler ayrılmak isteyecek buna bu yıl içerisinde ya da seneye şahit olabiliriz. Çünkü Steve Bannon haftalarca planı İçin İtalya da kaldı. Bu saydığımız ab İçin yapılan planlar.

Ortadoğu zaten karışık ülkelerin neler yaptığı ya da neler yaşadığı ortada . ABD nin Suriye den çekiliyoruz demesi sembolik askerlerimizi bırakacağız açıklaması sadece bu bölgeye geri dönüş İçin sinyaldir. Bölgede oluşacak kaos sonrası ABD siz Ortadoğu da barış olmuyor izlenimi verilmek isteniyor. Bu plan ile beraber ABD büsbütün Ortadoğu'ya yerleşecektir. Kendi yaşamı İçin bütün gereksinimlerini buradan karşılayacaktır. Ortadoğu da olan bir ABD hem Rusya yı engelleyecek hemde Çin e dur diyebilecektir. Bunlar hepsi birer plan. Çin in can damarı olan petrol ve enerji gereksinimi bu adımla engellenmiş olacaktır.

Suudi Arabistan veliaht prensi geçtiğimiz günlerde Pakistan a bir ziyaret te bulundu. Bu ziyaret bölge açısından dengeleri değiştirecek önemde bir ziyaret . Neden mi ? Buyurun dinleyin . Daha önce yazdığım yazılarda deaş ın belucistan a yerleştirileceğini anlatmaya çalıştım . Hedef Çin di. Selman bu ziyaretinde Pakistan a belucistan da kurulması düşünülen devlet İçin sessiz kalması İçin maddi yardım götürdü. Bakalım bu duruma sessiz kalırlar mı kalmazlar mı göreceğiz. YPG ve deaş terörist grupların bu bölgede olduğunu ve eylemler yapacağını söylemiştik. İran askerlerine karşı burada bir saldırı oldu İran da bunu kınadı. Bakalım saldırılar devam eder mi ,göreceğiz. Bölge yangın yeri. ABD dünyanın her yerinde her bölgede var olmak İçin savaşıyor. Belucistan petrol yataklarının olduğu bir yer. Burada ki terör faaliyetleri de dolaylı olarak ABD nin ekmeğine yağ sürecektir. Petrol ABD ye akacaktır. Çin e gitmeyecektir . Belucistan hint okyanusuna kıyısı da var .yani hedef Çin ve Çin in önünün kesilmesi bütün planlarını bozma üzerine. Ama Çin in de planları var hem İran hem de Hindistan üzerinden . Çünkü Çin üreten ülke. Üretim için enerji gerekmektedir. Petrol gerekmektedir. İşte bu planları ile hepsini elde etmek istiyor . İşte bütün bunlar 2019 da büyük eylemlerin büyük planların olacağını bizlere göstermektedir.
Bu haber 971 defa okunmuştur

:

:

:

: