Kimler Pakistan- Hindistan krizini çıkarmak istiyor?

Geçtiğimiz haftalar da Pakistan – Hindistan ve Çin hattında ABD derin devletinin izlerinin olduğunu söylemiştik. Özellikle Belucistan eyaletinde oluşturulmak istenen terör devletinin kimler tarafından finanse edilip ne amaçla kullanılmak istendiğini sizlere anlatmaya çalıştık.( Belucistan, Pakistan'ın en batıda ki en büyük eyaleti.Batı da İran , Kuzeybatıdan ve doğudan Afganistan a sınır ve önemli olan Umman denizine sınırı vardır. Hint okyanusuna kıyısı vardır)

 Geçtiğimiz haftalar da Pakistan – Hindistan ve Çin hattında ABD derin devletinin izlerinin olduğunu söylemiştik. Özellikle Belucistan eyaletinde oluşturulmak istenen terör devletinin kimler tarafından finanse edilip ne amaçla kullanılmak istendiğini sizlere anlatmaya çalıştık.( Belucistan, Pakistan'ın en batıda ki en büyük eyaleti.Batı da İran , Kuzeybatıdan ve doğudan Afganistan a sınır ve önemli olan Umman denizine sınırı vardır. Hint okyanusuna kıyısı vardır)

Kısaca hatırlatmak gerekirse Belucistan eyaletinde kürt devletinin kurulması istenmektedir. Bunun da Suriye ve Irak tan buraya kaydırılan deaş terör örgütünün etkisi ile olacağını sizlere aktarmıştık. Ayrıca Suudi Arabistan Veliaht Prensinin geçen günlerde Hindistan- Çin ve Pakistan bağlamında bir ziyareti olmuştu. Bu ziyarette ABD derin yapılanmasının isteği üzerine kurulacak Belucistan devletine ses çıkarmamaları için maddi yardım teklifi özellikle Pakistan a gitti.  Bundan önce de İran devrim muhafızları ve hint askerlerini hedef alan bazı saldırılar oldu. İşte bu denklemde Pakistan sorumlu tutuldu. (Saldırılar Belucistan tarafından gelmesinden dolayı) Veliaht prensin teklifini reddetmiş olacak ki Pakistan , Hindistan ile savaşın eşine gelindi. İki ülkenin hava sahasını kapatması 2 hint uçağının düşürülmesi, karşılıklı askerlerin öldürülmesi vs işte tüm bu gelişmeler 2 ülkeyi savaşın eşiğine getirdi.


Bu gelişmeleri nasıl yorumlarsanız yorumlayın ! Benim kanaatimce ABD derin devletinin teklifini reddeden Pakistan cezalandırılıyor. Diğer bir yandan Çin ile ticari anlaşmalara imza atan Pakistan terör devleti üzerinden cezalandırılmak isteniyor. Pakistan başbakanın açıklamasın bu krizi Erdoğan bitirecek demesi de önemli bir nokta. Pakistan üzerinden hareket eden ABD derin devletinin tek derdi elbette Pakistan değil.. Asıl hedef her zaman söylediğim gibi ÇİN dir.  Çin i batı dan kuzey den güneyden ne derseniz deyin kuşatmak isteyen ABD derin devleti kimseye taviz vermeyeceğini Pakistan olayında da gösterdi. Geçtiğimiz günlerde ABD de savaş masası kuruldu üst yetkili herkes o masada idi. Konu elbette  Venezuela, Çin , Almanya , Fransa , Türkiye, İran ... O toplantıda ortaya bir çok görüş atıldı. Kimi venezuela ya bir an önce müdahale olsun dedi kimisi öncelikle İran a müdahale edilsin dedi. Arkadaşlar masa kurulduysa bir bölgede bir hareket olacak demektir. Bunu bekleyip göreceğiz.

           

Çin in sınırında Doğu Türkistan da yapılan hazırlıkları sizlere hep aktardım. Burada Uygur Türklerinin de dahil edileceği bir eylem ve kalkışmanın olacağını, Belucistan eyaleti üzerinden de  bu bölgelere terörün hareket edeceğini aktardım. Bugün Pakistan ı terör üzerinden köşeye sıkıştırmak isteyen abd derin devleti bunu sayısız kez Türkiye ye uyguladı. Keşmir meselesi ortada iken Pakistan 'ın daha akıllı ve düşünerek hareket etmesi önemlidir. Olası çıkacak Hint- Pakistan savaşı  her iki tarafa bir şey kazandırmayacaktır. Toplu yıkımdan başka bir şey olmaz. ABD ve Çin arasında bir şekilde olacak hesaplaşma Türkistan – Tacikistan – Afganistan çevresinde olacağından bu bölgede ki bu hareketlenmeler normaldir. İki hegemonya devletin bu bölgelerde karşı karşıya gelmesi kadar doğal bir şey yoktur. İşte bu gelişmeler doğrultusunda her iki devlette saflarında kimler var bunları görmek istiyor. Her iki gücün vesayet savaşlarına şahit oluyoruz. Türkiye olarak şuan kimsenin tarafında değiliz. Her iki taraf ile de ilişkilerimizi sürdürmemiz en doğrusu.  Taraf olmak kolaydır. Sözü olmayanlar taraf olurlar. Biz dengede kalıp gelişmelerin içinde bipolar şekilde hareket etmemiz gerekmektedir.

           

Bugün Pakistan'ın yaşadığını dün Mısır yaşadı. Türkiye Yaşadı. Yemen, Libya , Tunus, Cezayir , Irak, Suriye hangi Müslüman devleti sayarsanız yaşın yaşadılar. Bugün ki çekişme büyük . Derin ABD Pakistan açıkça demek istediği şudur; Ya hizaya geleceksin ya da terörün kurbanı olacaksın.

 

Bu haber 1430 defa okunmuştur

:

:

:

: