'Kadınlarımız'

Kadın, kanatlarındaki ihtişamlı renklerin güzelliğine bakıp ,şöyle seslendi kelebeklere, Hayat, yaşadığı günün değerini bilene gülümser.

Kadın, kanatlarındaki ihtişamlı renklerin güzelliğine bakıp ,şöyle seslendi kelebeklere, Hayat, yaşadığı günün değerini bilene gülümser.
Kadın, kadın olmak, ne kadar zorsa bir okadarda güzelliktir. Kelebeklerin renklerini, kuşların, suyun, sesini, çiçeklerin renkliliğini bir başka görür, bir başka duyar.
Kadınlar günü. Senede bir gün. 8 Mart olarak tarihe geçsede ben bir kadın olarak tek bir gün olarak anılmasına karşıyım. Kadınlar güzellikleri yaratan çok büyük bir güçtür. Günümüzde her gün kadınlarımızın bir çok erkekler tarafından gördükleri eziyet utanç verici hareketler, beni derinden yaralar. Kadın değilmidir erkekleri doğuran büyüten, eğiten. Her zaman kendi kendime şu soruyu soruyorum. Erkekler neden? kadınlara karşı bu kadar acımasızdırlar, ve neden her zaman kendilerini kadınlardan üstün görürler?, Dünya geneline baktığımda evde lider, dışarda lider, işte lider, mecliste lider. Erkekler kadınlarımızdan bedenen daha güçlü olabilirler, ama ne yazıkki kadınlar kadar çalışkan, dayanıklı ve sabırlı olamazlar. İnsanın doğasında kadın, acılara, ağrılara karşı daha dayanıklı ve daha uzun ömürlüdür. Sevgiye gelince kadın severse yürekten kalben sever, sevgisini, ömrünün sonuna kadar sürdürür. Kadının özünde annelik duyguları öyle derindirki sevdiği herşeyi korur, kucaklar, kucaklayıcıdır. Bunca acılara, haksızlıklara karşı her zaman dimdik ayakta korkularını yenmeye çalışırlar,. O yaşadıkları, hiç hazmedilmeyecek ağır acılardan ders çıkarırlar, gerçek sevgilerin ve aşkların karşısında incelikler yaşanır. Kadın narindir, konuşurken, yürürken, bir yerlere giderken...
Çok sevdi kadın, bir kadın bir adamı nekadar çok sevebilirse, okadar çok sevdi. Sadece tek bir adama bukadar çok bağlandı, o içindeki sızıyı hissedene kadar çok sevdi...
Kadınların hemen hemen hiçbirinin anlattığı kadar değildir içindeki sızısı. Kimisi ben 'sadece güvendim' demekle yetinir. Ama aslında bu cümlenin altında çok büyük bir enkaz gizlidir. Bunu kimse anlayamaz. (Adam gözyaşı olup akıp gitti kadının gözünden) Kadın duygularını demlemek bir ömür boyu sevilmek ister. Ve en güzel duygularımı sana demlemiştim, olurda bir ömür seversin. Ben enkaz altında kalsam da, bir ömür sevil gittiğin yerde... Dedi kadın.
'SiziSeviyorum'

 


Bu haber 7548 defa okunmuştur

:

:

:

: