AKINCI, CTP’NİN içini iyice karıştırdı

KKTC CB Akıncı 2015 CB seçimlerinde, birinci ve ikinci turda CTP oylarının büyük bir kısmını alarak seçildiğini tüm halkımız biliyor.

KKTC CB Akıncı 2015 CB seçimlerinde, birinci ve ikinci turda CTP oylarının büyük bir kısmını alarak seçildiğini tüm halkımız biliyor. KKTC 2020 CB seçimleri için strateji çalışmaları şimdiden başladı. Akıncı ve ekibinin çalışma şekli 2020 CB seçim hesabı olduğu aşikardır. Geçtiğimiz haftalarda CTP milletvekili Fikri Toros’a CB’LIĞIN da görev teklif etmiştir. Basından gördüğümüz kadarı ile CTP veya Toros cevap vermemiştir.
2015 de Akıncı seçildiği zaman, CTP milletvekili Özdil Nami’yi müzakereci atamıştı. O zaman, Akıncı- CTP işbirliği oluşmuştu ve eğer Kıbrıs sorunun da bir çözüme gidilecekse ancak CTP ile gidilebilir mesajı verilmiş olacaktı. Ancak bu dönemde böyle bir işbirliği şu an için mümkün değildir, ben böyle bir hareketlilik gözlemlemiyorum.
2015 2.CB TALAT kesin aday olacaktı, her ne döndü ise ki bu çok büyük bir proje idi, TALAT aday yapılmadı. Sibel Siber’in aday gösterilmesi, Akıncı’nın önünü açmış oldu. Sibel Siber çok dürüst mükemmel bir insan ancak CB adaylığı biraz erken olmuştu. Ben bu konuyu benim yakın dostum 2. CB TALAT ile her yönü ile konuştum, özel olduğu için burada yazmayacağım, ancak büyük bir proje olduğu konusun da hem fikir olduk.
Akıncı ekibi içerisin de eski ve yeni CTP mensupları var ve onlar ısrarla, Akıncı’ya destek verilmesi konusunda parti içerisinde çalışma yapıyorlar. Etkinlikleri var mı? İyice karıştırıyorlar, birde CB Akıncı’nın artık sokağa inmeye başladığını düşündüğümüz zaman 2020 CB adaylığına hazırlandığını görüyoruz, zaten etrafı da bunu dillendiriyor.
CTP, bu faaliyetleri gözlemlediği için ilk önce CTP 2020 de adayını gösterecektir açıklamasını yaparak aralanmaya çalışılan kapının bir gözünü kapattı. Dün de CTP GB, BB Tufan Erhürman İngiltere’den, müzakerelerin resmen başlaması için zemin yoktur açıklamasını yapmak ile Akıncı’ya destek olmayacaklarını haykırıyorlar.
Akıncı’nın müzakereleri başlatmak istemesi 2020 CB seçimlerine yöneliktir. Müzakereler devam ederken benim Çözüm için CB kalmam gerekiyor demeye getirmeye çalışıyor. Gördüğüm kadarı ile CTP olası bu planlara kapısını kapattı, gelişmeleri gözlemleyeceğiz.
Bu haber 903 defa okunmuştur

:

:

:

: