Uçak kazası ve cami baskını

Sizlere uzun zamandır ABD ve Çin arasında olan ticaret savaşları hakkında yazılar yazıyorum ve yazmaya da devam edeceğim. Ayrıca bu konunun dışında Rothschild ailesi ve Pentagon arasında ki güç çekişmesinden hep okurlarımıza bahsettim .

Sizlere uzun zamandır ABD ve Çin arasında olan ticaret savaşları hakkında yazılar yazıyorum ve yazmaya da devam edeceğim. Ayrıca bu konunun dışında Rothschild ailesi ve Pentagon arasında ki güç çekişmesinden hep okurlarımıza bahsettim .
Bugün dünya üzerinde 2 büyük gücün savaşına şahit oluyoruz . 2018 yılında Trump ın masada kartları açık açık oynaması ile savaş daha da sert hal aldı.
Neden 2018 de özellikle neden 2000 lerin başında değil?
Bir çok sebebi var ama özellikle İpek yolu projesi ve ittifak için de bulunan ülkelere ABD sessiz kalamazdı ve kalmadıda. İpek yolu projesinde tam 66 ülke var ... dile kolay 66 ülke . Yanı bu projeden kar elde edecek ülkeler . Çin ile ittifak içinde ki ülkeler .
ABD ticaret savaşlarına vergiler üzerinden başladı. Lakin son olarak Kanada da tutuklanan huwai nin CEO su bardağı taşıran damla oldu. Babası şirket sahibi ve kızına bir operasyon çekildi . CIA tarafından süreç işletildi. Huwai nin arkasında Rothschild ailesi vardı. Pentagon ve CIA bir hamle ile 2 kuşu vurmuş oluyordu. Hem teknolojik olarak önde olan şirketin hareket alanını kapatıyordu hem de aileye göz dağı veriyordu.
Neyse daha da derinlere girelim ...
Geçtiğimiz günler de Etiyopya Hava Yollarına ait 'Boeing737 8 Max' tipi yolcu uçağı düştü..bu kazadan tek kişi bile kurtulmadı . Kara kutu bozuk çıktı. 2018 de de bir uçak daha burada düşmüştü ama bu kadar ses getirmemişti. Çin başta olmak üzere 50 den fazla ülke boeing şirketinin uçuşlarına hava sahasını kapattı. Türkiye İran da buna dahil. Boeing bu olay sonrasında ABD borsalarında 2 günde 30 milyar dolar eriyordu . Ayrıca alınan bütün siparişler tek tek iptal edilince tahmini zarar 500 milyar dolara çıkıyordu. Türk hava yolları gibi ABD nin de gururu olan boeing büyük zarara böylelikle uğramış oluyor du ABD derin devletine büyük zarar veriliyordu.
Bu kazadan sonra aklıma ilk gelen ABD bu hareketten sonra nasıl bir mesaj ya da hareket ile cevap verecekti .
Yeni Zelanda da camiye saldırı olayı gerçekleşti.
Bu saldırı her anlamda büyük bir eylem ve her yönüyle mesajlar içeriyordu .Sosyal medya üzerinden canlı yayın ile gerekli yerlere mesajlar 17 dakikalık video ile verilmek istendi . Ayrıca silahın üzerinde yazılı notlar da önemli. Öyle bir katil ki 1 kişiyi vurduğu halde ayağı ile yaralıyı kontrol edip bir kaç kez silahı ile üzerine ateş açacak kadar gözü dönmüş , insanlıktan bir haber ...
Neyse konumuza dönelim bu saldıra da amaç ne idi? Kimlere mesaj verildi ? Ben hep okurlarımıza dedim ; Türkiye bu savaş ta etki altında kalacak somut ya da soyut şekilde . Tehdit edilecek ya da eylemler olacak. Çünkü bu güç çekişmesinde Türkiye'yi derin ABD yanında tutmak isteyecek . İpek yolu projesinde yer alan Türkiye nin boeing in düşmesi akabinde Çin ile hareket etmesi sonrasında Türkiye ye böyle bir mesaj verilmek istendi. Ayrıca huwai olayında yeni Zelanda da Çin ile hareket ediyordu. İşte bu terör eylemi ile hem Türkiye ye hem de yeni Zelanda ya mesaj açıkça verildi. Zaten katilin manifestosu açık açık ortada . Okuyanlar görmüştür . Hedef apaçık Türkiye idi. Ayrıca son dönemde yeni Zelanda da bulunan ABD istihbarat merkezi kapatılma kararı aldı. ABD buna izin veremezdi . Peşine böyle bir eylem oldu. Genel de ABD derin devleti bombalı eylem düzenleyerek göz dağı hep vermek isterdi lakin Cuma namazı daha etkili olacağından, böyle bir eylem de 50 kişi kurban seçildi. Burada hem yeni Zelanda ya ayar verildi, hem de Çin ile hareket eden ülkelere ayağınızı denk alın denildi. Hedefte sadece cami yoktu, klise de vardı ama bomba patlamadı ya da patlatılamadı. Bu saldırı göz dağı verilmek içindi. Eğer Çin ile hareket etmeye devam edilecekse o ülkeler de tehdit altında demektir. Mesela Avrupa da Almanya ve Fransa nın da Çin ile iyi ilişkileri var . Avrupa da bir tehdit altında demektir. Daha önce ki yazılarımda da size demiştim çok masumun canı yanacak . Filler tepişirken Çimen'ler ezilirmiş... silahın üzerinden verilmek istenen mesajlar özellikle seçilmiş.
Türkiye her anlamda büyük denklem ortasında. Büyük ve son kale ! Bu yüzyıl her anlamda hesaplaşma Yüzyılı .90 larda ilan edilen terörle mücadele doktrini ile coğrafyamız talan edildi. İslam medeniyeti yerle bir edilmek isteniyor . Biz bu yapılana her ne kadar terör olayı desek de bu bir zihniyet meselesidir. Türkiye kendi savunması açısında s400 leri almak zorunda olduğu kadar milli savunmasını millileştirme yolunda gitmek zorundadır. Çünkü savaş daha da büyüyecektir.
Boeing kazası bir kazadan çok, rövanş olarak görülebilir .330 adet boeing hangara çekildi. Büyük itibar kaybettirildi. 500 milyar dolar zarar var. Savaş büyüyor . Sivil havacılık konusunda itibar konusunda ABD bir adım atarsa şaşırmayalım .Boeing olayı sadece savaşta bir cephe olarak görülmelidir . Bu sadece bir yanı. 2019 yılı dünya tarihi açısından büyük olaylara şahit olacaktır. Biz ülke çıkarı için ne gerekiyorsa onları bir an önce yapmamız gerekmektedir . Savaşın merkezi Akdeniz'dir.

Bu haber 1123 defa okunmuştur

:

:

:

: