“NELER BAŞARABİLECEKLERİNİ BİZE GÖSTERDİLER”

Devlet ve hükümet yetkilileri dün Down sendromlu gençlerin misafiri oldu.
Devlet ve hükümet yetkilileri dün Down sendromlu gençlerin misafiri oldu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Little Italy işbirliğinde “Bir kromozom farkla öndeyiz” sloganıyla Little Italy’de düzenlenen, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın ve kabine üyelerinin de katıldığı etkinliğin ana temasını “21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü” oluşturdu.

Etkinlikle ilgili açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, “Bugünkü etkinlik kuruluşlara örnek olabilecek pilot bir çalışma. Sadece Down sendromluların değil engelli bireylerin özel sektörde çalışabilmelerini sağlamak, bunu teşvik etmek en büyük projelerimizden biridir” dedi.

ERHÜRMAN

Erhürman, “Güzel bir etkinlik. Bakanlar Kurulu olarak buradayız. Son derece sevgi dolu bu gençlerle birlikte olmak bize de pozitif enerjiyle donattı” dedi.
Erhürman, bu etkinlikte Down sendromlu gençlerin neler başarabileceğini, bu işlerde ne kadar ehil olduklarını gösterdiğini belirterek, doğru uygulamaların ve yönlendirmenin önemime işaret etti.

BAŞÇERİ

Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’in kendisini bu etkinliğe davet etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın özel eğitime ihtiyacı olan bireyler için yaptığı çalışmaları takdirle izlediklerini belirten Başçeri, “Bu kardeşlerimizin farkındayız…Yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

ÇELER

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle bakanlık ile Little Italy’nin bir proje geliştirdiğini söyledi.
Çeler, “18 yaş üstü rehabilitasyon merkezlerinde bulunan gençlerimiz eğitimlidir. Özellikle serviste hizmet verebilecek durumdadırlar. Bu bireylerin topluma kazandırılmaları, hem kazanç sağlamaları hem de sosyal güvenlik çatısı altına girebilmeleri için bakanlık olarak çalışmamız var. Bugünkü etkinlik kuruluşlara örnek olabilecek pilot bir çalışmaydı” dedi.
Bu haber 73 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER