Çiftetelli Hükümeti

Sayın Başbakanımızı tebrik ederiz, Kıbrıs Türk Halk Dansları Federasyonu’nun “Geçmişten günümüze kültürümüz dans ediyor” sloganıyla düzenlediği halk dansları şöleninde, milletvekili arkadaşlarıyla güzel bir oyun sergiledi ve gençlere hitap etti.

Sayın Başbakanımızı tebrik ederiz, Kıbrıs Türk Halk Dansları Federasyonu’nun “Geçmişten günümüze kültürümüz dans ediyor” sloganıyla düzenlediği halk dansları şöleninde, milletvekili arkadaşlarıyla güzel bir oyun sergiledi ve gençlere hitap etti.
Ancak tüm zamanların en beceriksiz ve en iktidarsız bu dörtlü koalisyon hükümetini bir türlü idare etmeyi beceremedi. Zira dörtlü hükümetin her kanadından çıkan farklı sesler, hükümetin kendi içinde uyum sağlamasını da engelledi.
Keşke oynadığınız folklorik oyunda olduğu gibi uyum içinde bir koalisyon hükümeti olmayı becerip, ülkenin içinde bulunduğu zor durumlara neşter vurmayı sağlayabilseydiniz. Hükümeti nereden tutarsanız tutun tel tel dökülmeye başladı.
Sağlıktan eğitime, trafikten çalışma koşullarına kadar her yer adeta dökülüyor. Hastanelerde hastalar içecek bir bardak suyu bulamıyor. Sizin hükümetinizin iktidarında iş kazasından ölenlerin sayısında rekora doğru gidiyorsunuz. Size bağlı olan kurumların adil ve eşit dağıtması gereken reklamlar bile CTP yandaşı veya etliye sütlüye dokunmayan basın kurumlarına gidiyor. Hani iktidara gelince daha şeffaf ve adil davranacaktınız, ne çabuk unuttunuz Sayın Başbakanım!
Hükümet kendi idare ettiği devlet kurumlarına bile hakim değil. İçinde bulunduğumuz bu zor koşullar gereği tasarruf etmesi gereken hükümet yine ek mesai furyasına devam ediyor, maliyeyi zorluyor. Hükümetin, Başbakanın hatta bakanın dahi haberi olmadan kendi atadıkları müdür, işçi sendikası ile anlaşıp maaşlarına astronomik fiyat artışları gerçekleştirebiliyor. Sonra da elektrik birim fiyatlarına zam yapma durumunda kalıyor.
Elektrik, akaryakıt fiyatlarına zam yaparak faturayı halka yüklemeye çalışan “zam+para hükümeti” sıkışınca Merkez Bankası’nın kasasına el atıyor ve geleceğe borçlanıyor. Oysa Kamu reformu gibi protokol gereği yapması gereken reformları gerçekleştirip, Türkiye ile olan ekonomik mali protokolü zamanında imzalasaydı, bugün bu darboğaza girilmezdi.
Tüm bunların sorumlusu, hükümetin başında olan sizsiniz Sayın Başbakanım, kontrol sizde, hükümeti kurma görevini siz aldınız ve kurdunuz. Oysa işin başında ne de güzel vaatleriniz vardı sizin; Eşitlik sağlayacaktınız, sizden önceki hükümetlerin yaptığı yanlışlıklara düşmeyecektiniz.
Şeffaflık ilkesi ile hareket edip, herkese eşit davranacaktınız. Çok şikayet ettiğiniz “müşavirler ordusuna” kimseyi göndermeyecektiniz. Bakın devletin kurumları dökülmeye başladı bile. Hani nerede (Devlet ÜretME Çiftliği) DÜÇ? Sizin partinizden değil diye başından alıp müşavirler ordusuna gönderdiğiniz, bu kurumdan gelen müdür şu anda evinde oturup ayda 10 800 TL maaşı alıyor, bu topluma yararı dokunamıyor. Peki ya yerine atadığınız ve apar topar emekliye ayrılan sizin müdürünüz, nasıl batırdı DÜÇ’ü? Bu kurumda bir tek hayvan bile kalmadı. Zaten yakında yine eylemlere başlıyor hayvancılar.
Bu hükümet gerçekten sizin oynadığınız gibi her telden çalıyor ve türlü oyunu oynuyor. Başında da siz varsınız, folklorik oyunda gerçekten sergilediğiniz figürleri hükümette de sergileyebilseydiniz çok daha güzel olacaktı. Ancak galiba yolun sonuna gelindi.
Düğünlerde en son halay çekilir, düğün biter. Siz ve hükümet ortaklarınız için artık halay çekme zamanı geldi gibi görülüyor. Galiba çiftetellinin ardından halayı çekip bu işi sonlandıracaksınız sanırım. Fakat gerçekten çok güzel oynuyorsunuz hayran kalmamak elde değil!


Bu haber 2920 defa okunmuştur

:

:

:

: