Eski düzen yıkılıyor

Her yazımızda yazdık ve canlı yayında da seyircilerimize aktardım , yeni bir düzen kuruluyor. Bir çok yazarın dile getirdiği siyasilerinde yeni yeni ağzına aldığı bir gerçek, yeni düzen !

Her yazımızda yazdık ve canlı yayında da seyircilerimize aktardım , yeni bir düzen kuruluyor. Bir çok yazarın dile getirdiği siyasilerinde yeni yeni ağzına aldığı bir gerçek, yeni düzen !

Türkiye de dün Cumhur ittifakının yaptığı miting öncesi , Türkiye'nin eski başbakanlarından Tansu Çiller in açıklaması bugüne kadar yazdıklarımızı destekler nitelikteydi .

Açıklamalarından birazını sizlere aktarayım ;Yine bir milli şuurla bugün buradayız. Türkiye hedefte, ülkemiz hedefte. Bugün özellikle bunun için buradayım. Yeni bir dünya kuruluyor. Türkiye daha bağımsız bir yere seçiyor kendine. Bizatihi bu bir değişimin gereği. Ve görüyoruz ki eski dünyanın bütün kurumları sorgulanmakta.
BM NATO hepsi sorgulanıyor. Türkiye yeni düzenin gelişimini batıdan doğuya koyan bir güç olarak görüyor ve burada da yeni yerini almakta.

Bütün bunlarla birlikte görüyoruz ki dünyada bir değişim daha var. O da İslam dünyası hedefte. Dünyanın çok uzak köşelerinde İslam dünyasının hedefte olduğunu açık biçimde görüyoruz. Yeni Zelanda buna bir örnek oldu. Müslüman nüfus dünyada artmakta hatta o kadar ki, bir kaç on yıl içerisinde eşitlenecek.

Bu Türkiye'yi yeni bir hedef yapmaya yetiyor. Nitekim bir büyük terör olayıyla karşı karşıya kaldı Yeni Zelanda. Burada açıklanan manifestoda hedef kim? Hedef İslam, hedef Türkiye, hedef Türk milleti ve hedef onun seçtiği Cumhurbaşkanı... bu açıklamanın her yeri adeta söylediklerimiz ile alakalı . Bir önce ki yazımızda ne demiştik Türkiye nin güç çekişmesinde kendine dikkat etmesi gerektiğini belirtmiştik.
Hedef islam ülkeleri . Bir asırlık bütün dosyalar açılıyor. 6 gün savaşları ile işgal edilen Golan tepeleri ABD başkanı tarafından İsrail e adeta altın tepside sunuldu. Hani uluslararası hukuk? Hani uluslararası kurum ve kuruluşlar ? 2. Dünya savaşından sonra ABD tarafından finanse edilmiş bu kurumlar bugün sus pus! Sadece o mu ? Hayır dün Kudüs ü İsrail in başkenti olarak tanıyanlar yarın müslümanların kutsallarına ilişmeye devam edeceklerdi. İslam dünyasının uyuyuşu sessiz kalışı özellikle Arap baharı sonrası iktidarların devrilmesi bugünü beraberinde getirdi. Şimdi bazı okurlaramız diyecek, bizene Şam'dan bizene Golan dan bizene Kudüs ten ... eğer bugün coğrafyamızda yeni düzen kuruluyorsa , bizene diyemeyiz! Eğer bugün sessiz kalırsak yarın kapımızı çalarlar . Boşuna mı zeytin dalı afrin ve Fırat harekatları yapıldı ? Hayır bugünü görerek Türkiye nin savunması Suriye'nin kuzeyine tam 35 km içerisine kadar taşındı. Bakın Akdeniz e!

Akdeniz'de Yunanistan, Rum Yönetimi , İsrail ve ABD ortak konsensus kurarak hidrokarbon yatakları konusunda beraber hareket edecekler. Yani tehdit sadece Türkiye ye değil her yere tehdit . Kudüs ile başlayan tehdit adımları bugün Golan ile büyüdü . Golan çıkışı dünya içinde hazmı zor bir dönem . Dün Venezuela muhalif liderini muhatap kabul edenler bugün uluslararası hukukun varlığını tanımayarak Golan Tepeleri'ni İsrail e peşkeş çekiyorlar. Hangi BM düzeninden bahsedeceğiz?
Suriye de yapılan savaşların yansımaları daha yeni yeni çıkıyor . Bizim coğrafyamız için çetin bir mücadele dönemi yeni başlıyor . Beka sorunu yok deyip sorunu görmemezlikten gelenleri anlıyor değiliz . Beka sorununu göstermek için dünya savaşı mı olması lazım . Konjonktürel durumdan dolayı vekalet savaşlarının hakim olduğu bir düzeni ile karşı karşıyayız. Suriye de hakimiyetini yitiren Esad ın durumuna bakın ! Irak a bakın Libya ya bakın ... bugün coğrafyamızda yapılmak istenenler açık açık bugün artık ortada. 5 asır sonra Kudüs ü işgal edenler bugün hedef gözetmeksizin saldırmaya devam edeceklerdir. O yüzden Suriye nin kuzeyine operasyonlar oldu ve olmaya da devam etmelidir. Ama unutulmamalıdır ! Bu coğrafya da olacak her olay ve adım bizden bağımsız olamaz. Hep dedim kilit ülke Türkiye'dir . Bu Suriye için de böyledir Akdeniz içinde . Türkiye kurulacak düzen de kendine rol almaya çalışıyorken bugün Türkiye ye ekonomik yollardan yola getirtmek isteyenler olacaktır. Dün de böyle oldu bugün de olacaktır.

Sizlere hep ABD Çin arasında ki ticaret savaşlarından bahsettim . Bu güç çekişmesinde taraflar hep tehdit alacaklarını da söyledim . Mesela boeing kazası sonrasında bir yazı yazmıştık. Boeing Çin tarafından yapılan bir hamle idi. Cevabı gelecek demiştik. Geldi . Çin de bir kimyasal fabrika patladı. Bir çok masum hayatını kaybetti . Asıl önemli olan şu idi ; Çin de ki fabrika ortaklarından birinin huwai nin sahibi oluşu idi . ABD operasyon çekmeye devam ediyor . Çin başbakanı İtalya ya geçtiğimiz günler de bir ziyarette bulundu. İtalya hükümetine açık çek verildi . Kendi yanında beraber hareket etmeye çağırdı. İtalya hükümetinden olumlu adım geldi. Bakalım İtalya ya ABD nin derin devleti nasıl cevap verecek ? Savaş her yer de . Ortalık daha da karışacak. Düzen yıkıldı . Yeni düzen kurulurken olacaklara hep beraber şahit olacağız .

Bu haber 1025 defa okunmuştur

:

:

:

: