Tatar: “UBP, plan, proje, yatırım partisidir”

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Türk halkının en iyilere layık olduğunu, sıkı bir çalışma, reformcu, vizyoner bir yaklaşımla sorunların aşılarak istenilen gelişmişlik düzeyine ulaşılabileceğini söyledi

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Türk halkının en iyilere layık olduğunu, sıkı bir çalışma, reformcu, vizyoner bir yaklaşımla sorunların aşılarak istenilen gelişmişlik düzeyine ulaşılabileceğini söyledi.

 

Ersin Tatar,  UBP’nin plan, proje, yatırım partisi olduğunu, ülkede bugüne kadar ne yapılmışsa altında UBP’nin mührü ve Türkiye’nin katkısı bulunduğunu kaydetti.

 

UBP’den yapılan açıklamaya göre, UBP Genel Başkanı Tatar dün gece Geçitkale’yi ziyaret etti.

 

UBP Genel Başkanı Ersin Tatar burada yaptığı konuşmada “bugünkü hükümetin artık bittiğini, iş yapamaz duruma geldiğini ancak bir takım partisel çıkarlar yüzünden ortaklığın devam ettirildiğini” iddia etti.

 

Tatar, hükümetin “al gülüm-ver gülüm hükümeti” olduğunu ve hükümet ortakları arasında uyumsuzluk olduğunu iddia ederek, Dome Otel, elektrik zamları, santral ihalesi, vicdani ret, kürtaj yasası, kamu reformu ve Türkiye ile çoktan imzalanması gereken Mali ve Ekonomik İşbirliği Protokolü’nde bunların görüldüğünü ifade etti.

 

Tatar, “Kıbrıs konusunda ise her biri bir tarafa çeker. Dışişleri Bakanı Kıbrıs konusunda, temas yapar, konuşur ama bu hükümetin diğer partileri  ‘Dışişleri Bakanı’nın söyledikleri hükümeti bağlamaz partisini bağlar’ diye açıklama yaparlar. Böyle hükümet olmaz. Halkın yararına iş yapamayan, halkın istemediği, halkın başarısız bulduğu hükümet bir dakika orada kalmamalıdır” dedi.

 

Tatar, 21 milletvekili olan UBP yerine 12 milletvekili olan Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin Başbakanlığı elinde tutmasının doğal olmadığını kaydetti.

 

GEÇİTKALE OLAYLARI VE KIBRIS KONUSU

 

Bu haber 115 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER