Ziyaret mi? Gezi mi?

Başbakan Tufan Erhürman dün Ankara'ya günü birlik çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

Başbakan Tufan Erhürman dün Ankara'ya günü birlik çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Başbakanın Ankara’ya gideceğini duyuran Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Başbakanın Ankara temasları hakkında da şu bilgiyi paylaştı;
• Başbakan Erhürman, Ankara'da Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Ekonomik ve Mali İşbirliği Protokolü’nü görüşecek.
• Başbakan Erhürman, Türkiye Cumhuriyeti Yüksek Öğrenim Kurumu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ile de bir araya gelecek.
• Başbakan Erhürman, Kıbrıs gazilerine milli mücadele madalyalarının dağıtımı yapılacağı bir törene de katılacak.
Ekonomik krizin zirve yaptığı bir dönemde Başbakanın Ankara’da Türkiye Cumhuriyeti makamları ile yapacağı toplantı her şeyden çok daha önemli. Özelliklede Ekonomik ve Mali İşbirliği Protokolü.
Yine Başbakanın son dönemde ciddi sıkıntıların yaşandı YÖK Başkanı ile görüşecek olması da son derece önemli. Kontenjan ve YÖK kitapçığına girmeyi bekleyen KKTC üniversiteleri açısından bu toplantının önemi daha da artıyor.
Başbakanın gezisinde en yumuşak konusu katılacağı tören. Ancak ne hikmetse Başbakanın katıldığı tören dışında kayda değer bir haber gelmedi Ankara’dan.
Madem Ekonomik konular görüşülecekti neden Ekonomi ve Maliye Bakanı da Ankara’ya götürülmedi?
Madem YÖK ve Üniversiteler görüşülecekti neden Milli Eğitim Bakanı ile YÖDAK heyeti Ankara’ya götürülmedi?
İşin özeti Başbakan günü birlik Ankara’ya yaptığı ziyaret bir geziden öteye geçemedi ve herkesin beklediği müjdeli haber Ankara’dan gelmedi.

Bu haber 2965 defa okunmuştur

:

:

:

: