Türkiye de yerel seçimlerin de Cumhur ittifakı zaferi

Seçim sonuçları için daha resmi sonuçlar açıklanmadı ancak, bazı bölgelerde sayım tamamlandı bazı bölgelerde ise sayım devam ediyor. Genel olarak sonuçlarda ciddi değişiklik olmaz.

Seçim sonuçları için daha resmi sonuçlar açıklanmadı ancak, bazı bölgelerde sayım tamamlandı bazı bölgelerde ise sayım devam ediyor. Genel olarak sonuçlarda ciddi değişiklik olmaz. Cumhur ittifakı Türkiye genelinde belediye başkanlarında %73 lük bir başarı kazandı, belediye meclis üyelerine verilen oylar %52, bu Türkiye de seçmen cumhur ittifakına güveninin tam olduğunu gösteriyor.
İstanbul merkez Binali Yıldırım dedi, bu büyük bir zaferdir, Ankara’yı 25 yıl aradan sonra AKP kaybetmiştir. Seçim demek böyle bir şeydir bazı bölgeler kazanılırken kaybedilen bölgeler de olmaktadır. Demokrasinin kazanması esastır, çok ilginçti ki AKP-MHP işbirliğin de seçime girildi ancak birçok bölgede AKP adayları ile MHP adayları yarıştı. Bu yarış ülkenin bekası için çok ama çok önemli, iki partinin işbirliğinin adı cumhur ittifakı, Türkiye’nin geleceği için.
Bu başarıda cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı en içten dileklerim ile kutluyorum. MHP genel başkanı Devlet Bahçeli de cumhur ittifakının diğer mimarı olarak ülke geleceğini düşündüğü için kutluyorum, kaldı ki MHP de bu seçimlerde büyük bir başarı ile çıktı.
Bu ittifak ile yola çıkan AKP ve MHP istikrar ve beka için halktan son genel seçimlerinde yetki istediler ve bu yetkiyi aldılar. Güçlü bir hükümet kuruldu, bu hükümet bir yıldır görevi başında, bu seçim sonuçları ile de halk bu istikrarlı hükümete tekrar yetki verdi.
Artık Türkiye de dört yıl seçim yoktur, güçlü bir hükümet ile başkanlık sistemi çalışıyor, 2023 daha güçlü Türkiye için icraat dönemi olacak. Siyasi istikrarsızlıkların Türkiye’ye verdiği zarar dönemi tarihe karışıyor. Güçlü AKP döneminde bile dış güçlerin darbe girişimin de bulunduğunu 2016 Temmuz da yaşadık.
Lider çok önemli güçlü ERDOĞAN istikrarın temeli oldu, biz her zaman duacıyız, artık Türkiye de istikrarı bozabilecek dış güçlerin etkinliği kalmamıştır. Her zaman uyanık olmak şarttır, iç ve dış mihraklar boş durmaz, bu seçim sonuçları CB ERDOĞAN’NIN beka sorunu çağrısını çok iyi algıladı.
Bu seçim sonuçlarının alınmasında başta Cumhurbaşkanı ve AKP genel başkanı ERDOĞAN’I ve MHP genel başkanı BAHÇELİ’Yİ ve emeğini harcayan herkesi kutluyor ve tebrik ediyorum. Görev başına gelen başta belediye başkanları ve tüm seçilmişleri kutlarken başarılar diliyorum. Artık zamanı gelmiştir, KKTC de cumhur ittifakı gibi bir siyasi yapılanma ile ülkemizde devletine sahip çıkacak olan bir siyasi oluşuma ihtiyaç vardır.
Bu haber 933 defa okunmuştur

:

:

:

: