İstanbul seçimlerine suç karışmıştır

Türkiye seçimleri üzerine yazdığımız yazımızdan sonra gelişen olaylar gerçekten seçimlere usulsüzlük karıştığını bizlere gösterdi . Hatırlarsak seçimlerde son dakikaya kadar çekişmeye şahit olduk.

Türkiye seçimleri üzerine yazdığımız yazımızdan sonra gelişen olaylar gerçekten seçimlere usulsüzlük karıştığını bizlere gösterdi . Hatırlarsak seçimlerde son dakikaya kadar çekişmeye şahit olduk. Lakin geçersiz oy sayısı ve tutanaklar üzerinde oluşan şüphelerden sonra ak parti istanbul il başkanlığının tutanakları kontrolleri sonuçları YSK ya itiraz edildi. Bugün ki sürece girildi.
Esas önemli olan şudur ki 31 mart seçimlerine darbe vurulmuştur. Burada toplu bir şekilde üst akıl harekete geçerek seçimleri sessiz bir şekilde kontrol ederek halkın iradesini sandıktan dökümanlara yansıtmamıştır. Seçimlerden önce yeni Zelanda üzerinden istanbul a Tayyip Erdoğan a mesajlar verilmiş, İsrail in lideri Netanyahu'nun oğlu üzerinden bizlere mesaj verilmişti . Biz bunu böyle algılamadık. Bir operasyon geleceğini düşünüyorduk ama sandıklar üzerinden İstanbul'u düşürme konusunda bir operasyon çekilmesini düşünemedik. 15 temmuz da istanbul u düşürmeye kalkan zihniyet ve aktörler bugün de sanki sahne de idi. Hareket ve uygulamaların benzer olduğu bir akşama hep beraber şahit olduk.
Ak parti nin oy potansiyeli yüksek bölgelerine operasyon çekilmiş bin Ali yıldırım ın oyları 0 lan mış. Bu oylar rakibe yazılarak belediye nin değişmesi için bütün yollar denenmiştir. Kaydırılan oylar dikkat çekmesin diye bazı sandıkların tutanaklarında CHP ye değilde başka partiye yazılmış yine ak parti adayına yazılmamıştır . Bu bir darbedir. Halkın iradesini engellemektir. Bu tarihe kara bir leke olarak geçecektir.
Dün gezi parkı olaylarında 15 temmuz darbe girişiminde bunları savunanların o gün neler yazdıklarını nasıl darbecileri ve gezi olaylarında ki eylemcileri savunduklarına şahit olduk. Bu süreci manipüle edip ak parti nin itirazını iptal ettirmeye kalkışmasın. YSK başta olmak üzere süreç dikkatli bir şekilde sürdürülmesi gerekmektedir. Büyükşehirler üzerinden özellikle istanbul üzerinden Recep Tayyip Erdoğan ın imajını uluslararası alanda zedeleyip gezi ve darbe girişimlerde yapamadıklarını sandıkta usulsüz bir şekilde yapmaya kalkışmak doğru değildir. Burada demokratik bir seçime darbe vurulmuştur . Ben burada partiler üzerinden konuşmuyorum . Ben burada üst akıl üzerinden Türkiye'ye yapılan müdahaleden sandıklara müdahaleden bahsediyorum. Sandık başkanlarının olduğu sandıklarda çıkan ve yapılan bariz usulsüzlükler sadece 1 sandıkta olmamıştır . Yüzlerce sandıkta yapılmıştır.
Yukarıda söylediklerimiz halen şunu gösteriyor ki Türkiye de uyuyan hücrelerin bir şekilde harekete geçirildiği ortadadır . FETÖ ile mücadele de tam anlamında tasfiye nin yapılmadığı görülmektedir. Bu durumlardan dolayı Ulusal anlamda bir güvenlik zafiyeti ortaya çıkabilir.
Bundan sonra ne yapılabilir?
1. İstanbul da Sandıklar yeniden sayılmalıdır.
2. Gerekirse istanbul da seçimler yeniden yapılmalıdır.
3. YSK yı yıpratma planı yapanların planlarını boşa çıkarmak için gerekli adımlar biran önce atılmalı süreç manipüle edilmesi engellenmelidir.
4. Sorunlu olan tutanaklarda imzası bulunanlar ve sandık başkanları hakkında yasal süreç acilen başlatılmalıdır .
Bugün sandıklarda olanların daha önce ki olaylardan bağımsız düşünmek doğru değildir. Sandıklarda oyların rakip adaya yazdırılması halkın iradesine darbedir. Süreç İvedikle ele alınıp, sürecin yasal yoldan takibi elzemdir.

Bu haber 1303 defa okunmuştur

:

:

:

: