Tek bir saniye dahi kayba tahammül yok

UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu imzalanması yılan hikâyesine dönen ekonomik protokol ile de ilgili olarak “Bu ülkeyi CTP’nin parti meclisi mi yönetecek?

UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu imzalanması yılan hikâyesine dönen ekonomik protokol ile de ilgili olarak “Bu ülkeyi CTP’nin parti meclisi mi yönetecek? Şu anki protokolü, koalisyon ortaklarının üyelerine nasıl anlatacağını merak ediyoruz. Ya gene Parti Meclislerinde kabul edilmezse ülke ne olacak? Bu kadar vakit kaybının telafisi olacak mı” diye soruyor?
Haksız mı?
Gerçekten de ülkenin artık bir dakika daha zaman kaybına tehammülü yok. Ülkede ekonomide ciddi bir daralma yaşanıyor. Bundan daha kötüsü ise başta Türkiye olmak üzere küresel yeni bir kriz dünyayı ve de Türkiye’yi tehdit ediyor.
Dün eski Meclis Başkanı ve Başbakanlardan Sibel Siber’în de dediği gibi şuan ülkede 4 başlı hükümet var. Birbirlerinden haberleri olmadan açıklamalar yapıyorlar. Ülkede güven ve istikrar adına ciddi sorunlar yaşanıyor. İş adamları yatırımlarını ya askıya aldı yada yapmak istemiyor.
Başta inşaat ve emlak sektörü olmak üzere bir çok sektörde çok ciddi sorunlar yaşanıyor. YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, mevcut hükümetin kafalarda bittiğini, yeni arayışların içine girildiğini, oysa kurulması muhtemel hükümetlerin hiç birisinin KKTC'nin kronikleşmiş problemlerine çözüm olamayacağını söyleyerek, kurulması gereken Hükümet modelinin 'Milli Mutabakat Hükümet Modeli' olduğunu söylüyor.
Kabul edilir mi bilmiyoruz ama kesinlikle bu önerinin ciddiye alınıp tartışılması gerekiyor. Dünya, Türkiye kürsel bir krizin içine doğru giderken bizlerin burada kısır çekişmelerle daha fazla zaman kaybetmemiz gerekiyor ve gerekli önlemlerin biran önce alınması gerekiyor.


Bu haber 9781 defa okunmuştur

:

:

:

: