TEK KELİME İLE MUHTEŞEMDİ

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, SILA 4 grubundan Erdinç Gündüz ve Ferahzat Gürsoy ile birlikte sahne aldı.
Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, SILA 4 grubundan Erdinç Gündüz ve Ferahzat Gürsoy ile birlikte sahne aldı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, önceki gece Yakın Doğu Üniversitesi AKKM’de yer alan konserde, SILA 4’ün en sevilen eserleri halk dansları eşliğinde seslendirildi. Konser, Ali Hoca yönetiminde Simge Akdoğu, İnci Moreket
Alicik, Eril Cambaz ve Emre Pehlivan vokalistliğinde gerçekleşti.

Sanatseverin katıldığı konser sonunda Sıla 4’ün temellerini oluşturan Bayrak Kuartet, müzik grubunun kurucularından Yılmaz Kalfaoğlu, Süleyman Görün’e, Sıla 4 üyeleri Erdinç Gündüz ve Ferahzat Gürsoy’a, Sıla 4’ün yaşama veda eden üyeleri Aydın Kalfaoğlu’nun kızı Ceyda Kalfaoğlu Tilki’ye, Raif Denktaş’ın kardeşi Ender Denktaş Vangöl’e Cumhurbaşkanı Akıncı tarafından birer anı plaketi sunuldu.

“KIBRIS TÜRK HALKI SILA 4’TEN VAZGEÇEMEDİ VE VAZGEÇEMEYECEK”

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, konser sonrası yaptığı konuşmada, konser nedeniyle bir duygu seli yaşandığını ifade ederek, “Bu sahnede bu güzel müziği dinlemek bambaşka bir duygu… Son parçadan etkilenerek bir şey söylemek istiyorum: Kıbrıs Türk halkı, SILA 4’ten vazgeçemedi ve vazgeçemeyecek” dedi.

Konser salonunun doluluğuna da işaret eden Akıncı, bunun bir başka mutluluk kaynağı olduğunu belirterek, “Ben Kıbrıs Türk halkının kendi değerlerine sahip çıkacağının bilincindeydim. Bu gece bunu kanıtladınız. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve SILA 4’ün bir araya gelmesinin büyük bir buluşma olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Akıncı, SILA 4 ve grubun köklerini oluşturan Bayrak Kuartet’in toplum için çok önemli değerler yetiştirdiğini kaydetti.
SILA 4 üyelerinin köylere gidip Kıbrıs Türk ezgilerini araştırdığını ve bu ezgilerle bezenmiş şarkıları ülke insanıyla buluşturduğunu anımsatan Akıncı, “Sevgili Raif’in ve Aydın’ın ruhu şad olsun bizlere değer kattılar… Sevgili Erdinç ve sevgili Ferahzat’ı da bu noktada hala daha bu enerjiyle bu değerleri yaşatıp hatırlattıkları için can-ı gönülden kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Bu haber 65 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER