3 güzel haber

İlk haber dün sabah saatlerinde geldi. İstanbul’da kıyasıya bir yarış yaşayan AK Parti adayı Binali Yıldırım ile CHP adayı Ekrem İmamoğlu bir törende karşılaştılar ve el sıkıştılar.

İlk haber dün sabah saatlerinde geldi. İstanbul’da kıyasıya bir yarış yaşayan AK Parti adayı Binali Yıldırım ile CHP adayı Ekrem İmamoğlu bir törende karşılaştılar ve el sıkıştılar. Gerilen Türkiye’de bu kare son derece önemliydi. Türkiye’de artık siyasetçilerin birbirleri ile kucaklaşmalarını gösteren fotoğraf karelerini görmeyeli çok uzun zaman oldu.
İkinci güzel haber akşamüstüne doğru geldi. 17 gündür devam eden seçim tartışmalarına YSK bir nokta koydu ve CHP adayı Ekrem İmamoğlu’nu mazbatasını alması için il seçim kuruluna davet etti. Mazbatasını alan Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini Mevlüt Uysal'dan devraldı. İmamoğlu, görevi 16 milyon adına devraldığını söyledi, 'Bu şehre katkı yapan herkese şükranlarını sunuyorum, hiçbir hemşerimi ayırt etmeyeceğim' dedi. İmamoğlu’nun verdiği mesaj gerçekten tüm kesimleri memnun etti.
Üçüncü güzel haber Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak mazbatasını alacağı haberiyle düşüşe geçen Dolar, 5,78'den 5.71'e kadar gerilerken, Euro/TL 6.56'dan 6.48'e, İngiliz Sterlini ise 7,50'den, 7,48'e düştü. Dolar/TL ile kritik 5.75 seviyesinin altına indi.
Normalleşen ve demokrasinin işlediği bir Türkiye, istikrarın sağlanması ile birlikte yeniden ekonomik çarkların dönmesi ile birlikte halkın yüzünü güldürecektir. Türkiye’nin ekonomik olarak yeniden toparlanması KKTC’nin de menfaatinedir. Zira ekonomisi güçlü bir Türkiye her daim KKTC’ye alt yapı yatırımları başta olmak üzere bu zenginliğinden pay verebilecek bir Türkiye demektir.


Bu haber 9762 defa okunmuştur

:

:

:

: