“KİMSENİN KAPISINI ÇALMAYIZ”

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Kadın Kolları Bahar Dönemi Dayanışma Yemeği’nin Girne Oscar Otel’de yapıldığı belirtildi.
Ulusal Birlik Partisi (UBP) Kadın Kolları Bahar Dönemi Dayanışma Yemeği’nin Girne Oscar Otel’de yapıldığı belirtildi.

UBP’den yapılan açıklamaya göre, etkinlikte bir konuşma yapan UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, genelde Kıbrıs Türkü ve özelde UBP’nin tarihsel süreç içinde kaydettiği tüm gelişme ve başarıların da arkasında kadınların bulunduğuna dikkati çekti.

Tatar şunları kaydetti:

“Devletimiz, ülkemiz için planlar, projeler üretmemizi sağlayan, hükümetlerimizde, bürokrasimizin çeşitli kademelerinde, sanayimizde, ticarette, tarımda, üniversitelerimizde, turizm sektöründe başarı ile görev yapan yine siz kadınlarımızsınız.

Bundan sonra da siz kadınlarımız gerek UBP’nin daha da kurumsallaşması, daha ileri gitmesi çabalarımızda başlıca gücümüz olacaktır. Aynı şekilde, vatanımız, ülkemiz için de kadınlarımızın üzerine düşenleri en iyi şekilde yapacağından eminim.”


UBP’nin şu anda etkin muhalefet yapmakta olduğunu, ancak yarın hükümete gelecekmiş gibi de hazırlıklarını sürdürdüğünü ifade eden Ersin Tatar şunları belirtti:

“Kimsenin kapısını çalmayız. Kimseden bir şey talep ettiğimiz yok. Eğer görev düşerse ülke için gereğini düşünür, yetkili organlarımızda karar veririz. Bize kimse ne yapacağımızı sormasın. KKTC’deki tüm yapılanların altında UBP’nin mühürü vardır. Daha da fazlasını yapacak bilgi ve enerjiye sahibiz.

Öncelikle makro ekonomik projelerimizi ortaya koyacağız. Ekonomimizi büyütecek projeler yürürlüğe koyacağız. Yol, su, elektrik, telekomünikasyon, problemlerini ortadan kaldıracak adımlar atacağız. Ercan Havalimanı biterken, deniz limanlarımızı kamu-özel ortaklığı ile çağdaş hala getireceğiz.

Kamu maliyesini düzgün yöneteceğiz. Bütçe açıklarını kapatmak için tedbirler alacağız. Kamuda verimliliği mutlaka sağlayacağız. Özel sektörün önünü açacağız. Vergiyi tabana yayacağız. Daha güçlü bir ekonomi için UBP olarak ileri diyoruz.”
Bu haber 154 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER