“GÜNGÖRDÜ’NÜN AÇIKLAMALARI ÜZÜCÜ”

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’nün turizm şölenleri ve Girne Antik Liman ile ilgili yaptığı eleştirilerle ilgili yazılı açıklamada bulundu.
Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’nün turizm şölenleri ve Girne Antik Liman ile ilgili yaptığı eleştirilerle ilgili yazılı açıklamada bulundu.

Ataoğlu’nun açıklaması şöyle:

“Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü`nün Turizm Şöleni’ne katılmayacağını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız.

Öncelikle şu ayrımı yapmak gerekir. Her yıl 15-22 Nisan Dünya Turizm Haftası olarak kutlanmaktadır. Bizler de Turizm ve Çevre Bakanlığı olarak bu haftayı paydaşlarımız, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve belediyelerimizle beraber çeşitli etkinliklerle kutlamak amaçlı organizasyonlar düzenlemekteyiz.

Turizm Haftası nedeni ile her yıl geleneksel hale getirdiğimiz şölenlerin yapılmasının Girne Antik Liman ile bağdaştırılması oldukça talihsizlik olmuştur. Söz konusu şölenin bir diğeri ise Gazimağusa’da düzenlenecek olup, amacımız turizm ülkesi olmamız hasebiyle halkın turizme olan farkındalığını artırmaktır.

Turizm paydaşlarımızın katkıları ile yaptığımız şölenlerle hem sektörü geliştirmek hem de var olan sorunlara odaklanarak çözüm yollarını hep beraber sağlamak önceliklerimizdendir. Aynı organizasyona geçtiğimiz yıl belediye seçimleri öncesinde bütün desteğini veren Girne Belediye Başkanı’nın bu yıl çıkıp farklı açıklamalarda bulunması da çelişkiler yaratmaktadır.

Bakanlık olarak resmi bir yazı ile geçen sene olduğu gibi bu etkinliği beraber gerçekleştirmek amacıyla Girne Belediyesi’nin desteklerini istemiş olmamıza rağmen sn belediye başkanı sözlü olarak belirtilen tarihten 1 gün önce Girne maratonun olduğunu ve belediye olarak imkanlarını maratona verip turizm şölenine destek veremeyeceklerini belirtmişlerdir.”

Bu haber 136 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER