Şimdi bir olma zamanı

Dünya bugün bütünüyle istihbarat şirketlerinin operasyonlarına şahit oluyor. Devletler yapmak istediklerini ya istihbarat ajanlarına ya da vekaletçi güçlere teslim etmiş durumda .

Dünya bugün bütünüyle istihbarat şirketlerinin operasyonlarına şahit oluyor. Devletler yapmak istediklerini ya istihbarat ajanlarına ya da vekaletçi güçlere teslim etmiş durumda .

Türkiye ye yakın hangi devlet var ise operasyon çekildi. Sudan devleti sevakin adasının Türkiye ye sunduktan sonra Sudan da bir darbenin olacağını o gün sizlere aktarmıştım . Zaten ABD den gelen mesajlar da bu yönde idi. Darbeyi yapan general bir kaç gün sonra istifa etti. Yerine BAE ve Suudi Arabistan taraftarı bir general geldi. Bu darbeden sonra BAE Yöneti̇mi̇ gerekli desteği verdiğini alenen beyan etti . Bunun üzerine , Türkiye de karşı adım atarak 3 gün önce 2 tane BAE ajanı yakalıp , gerekli mesajı birleşik Arap emirliklerine gönderdi. Bunun peşine AB devletlerinden sözde ermeni soykırımı İçin adımlar geldi . Fransa Yöneti̇mi̇ pkk ile görüştü. Tüm bunlar ardı ardına geldi. Lakin peşine katedral yakıldı. Fransa ya da birileri operasyon çekiyordu. Esas ilginç olan aynı durum sadece 2 gün sonra ABD de gerçekleşiyor olmasıydı. 1 kişi benzer olayı tekrar etmek için New York'taki St. Patrick Katedrali, Katolik Kilisesi'ni yakmak İçin gitti ama güvenlik Görevlisi durumu fark edip olayın gelişmesini durdurdu. Tam bu noktada seçimden önce yeni Zelanda üzerinden Türkiye ye de Mesajlar verildi. Bunları da sizlere yazdım. Detayına tekrar girmek istemiyorum. Ayasofya üzerinden Mesajlar verildi. Peşine s400 krizi büyütülerek Türkiye ekonomisi tırpanlanmak istendi. F35 projesinden çıkarılma konusu gündeme geldi. Türkiye bu saatten sonra ekonomik bakımından tehdit almaya devam edecek gibi. ABD Başkanı trump ,İran hakkında yeni bir karar İçin tasarını hazırlamaya başladı . Buna göre İran ile ilişkileri olan Türkiye gibi ülkelerin de ticaretini sonlandırmasını isteyecekler . İran üzerinden bir daha Türkiye üzerine gelinmek isteniyor . Kısacası Türkiye her bakımdan etki alanında tutulmak isteniyor .

Rusya Türkiye ilişkilerinin yükseldiği dönemde bu adımların atılması ABD açısından normal olarak görülebilir. Ab ülkeleri geçtiğimiz günlerde Akkuyu projesini engellemek için kamuoyu çalışmalarına başladılar . Bu konu da ileriki günler de önümüze gelebilir . ABD ve ab ülkelerinde onlarca nükleer santralin olmasına rağmen, birileri Türkiye yi bağımlılıktan kurtarmak istemiyordu . Bağımlı kalınması İçin elinden geleni yapacaklardır . Savaş her yerde . Türkiye nin her alanda adım atması engelleniyor . Kısacası dediğim gibi 2019 yılı bizim açımızdan zor olacağa benziyor . Ekonomik ve siyasi bakımdan bu yıl üzerimize çok gelecekler. Şimdi bir olma zamanı .

Bu haber 1196 defa okunmuştur

:

:

:

: