Vatandaşın umuru ne?

Bir yandan basına yansıyan hükümet bozuluyor iddiaları diğer yandan Hükümet ortakların “yıkılmadık ayaktayız” nidaları.

Bir yandan basına yansıyan hükümet bozuluyor iddiaları diğer yandan Hükümet ortakların “yıkılmadık ayaktayız” nidaları.
Gerçekte hangisi vatandaşı yakınan ilgilendiriyor?
Vatandaş zamlar ile inim inlerken, ay sonunu nasıl getireceğim derdi ile hesap yaparken birilerinin koltuk hesabı yapması vatandaşın ne kadar umurunda?
İş insanları yaptıkları yatırımları ya tamamlamanın peşinde yada yarım kalan işleri için yeni kredi kaynakları bulmanın derdinde. Devlete iş yapanlar ise uzun süredir alacaklarının peşinde. İş dünyasının da gündeminde yok yani kimin hükümette kimin muhalefette olduğu.
Türkiye ile protokol imzalanmıyor. Başkan Nisan dedi sonra mayıs şimdi de Haziran demeye başladı. Özersay yapamazsak gideriz dedi, şimdi dayanabildiğimiz kadar dayanacağız diyor. Denktaş ise en başından beri bize bir şey olmaz diyor.
Tatar, Ankara’ya yaslı gitti şen döndü, sıcak paranın kokusu ile memlekette umut oldu. Ama gel gelelim Kudret Hoca yan çizdi son dönemeçte. Şimdi bunca görüşme bunca pazarlık boşuna mı gitti?
Kim gelir kim gider çok önemli değildir sevgili okurlar. Memleket elden gitmesin, vatandaşlar göç etmesin, ekonomi düzelsin, turizm patlasın, okullar öğrencilerle dolup taşsın.
Halkın beklediği sadece bu, ha birde şu çukur olan yollar var ya, onlarda tamir edilse yeter de artar bile....

Bu haber 9871 defa okunmuştur

:

:

:

: