Zeki Çeler’de bizi görecek mi?

Yarın 1 Mayıs ve bir çok yer kapalı olacağı için gazeteniz Star Kıbrıs’ta yarın çıkmayacak.

Yarın 1 Mayıs ve bir çok yer kapalı olacağı için gazeteniz Star Kıbrıs’ta yarın çıkmayacak. Marketlerin yanı sıra benzincilerde kapalı olacak. İyi de bu tatil gününde vatandaş evinde hapis mi olacak? Girne’den Dipkarpaz’a muhteşem deniz manzarası görmeye gitmek isteyen veya Yeşilırmak’a çilek yemeğe gitmek isteyen vatandaş bugün benzini almak zorunda.
Muhtemelen bugün marketlerde ve benzincilerde uzun kuyruklar oluşacak. Sanki savaş varmış gibi görüntüler kamuoyuna yansıyacak. İyi de 1 Mayıs’ın ruhunda bu durum mu var?
Siz evde çoluk çocuğunuz ile keyif yaparken pizzacılar size paket servisi yapacaklar. Bu mu adalet bu mu iş barışı?
Evet gerçekten iyi bir şey yapmak istiyorsak 1 Mayıs’ta iş yerini açık tutmak zorunda olanlar bu konuda işçisini baskı altına almadan medeni bir şekilde iki kat ücretini ödeyip iş yerini açık tutabilmeli, isteyen işlemeli istemeyen işlememeli.
“Biri yer, biri bakar, kıyamet bundan kopar” atasözü ile durumu aslında özetleyebiliriz. Gerçekten gelinen nokta bu. Market çalışanları 1 Mayıs’ı kutlarken o market çalışanlarına pizza veya kebap satmaya çalışan diğer işçiler yarın çalışıyor olacak.
Neyse konuyu daha fazla uzatmadan tüm çalışan emekçilerin 1 Mayıs işçi ve emekçi bayramlarını kutuluyoruz.

Bu haber 9961 defa okunmuştur

:

:

:

: