Gerilim artıyor

Haftalardır yazılarımda okurlarımıza aktardığım tek bir konu var ,2019 yılının dünya açısından sancılı geçeceği gerçeğidir. Özellikle coğrafyamıza bakarsak , tarihsel geçmişten bugüne kadar Türkiye ve KKTC olarak zor zamanlar yaşanmış.

Haftalardır yazılarımda okurlarımıza aktardığım tek bir konu var ,2019 yılının dünya açısından sancılı geçeceği gerçeğidir. Özellikle coğrafyamıza bakarsak , tarihsel geçmişten bugüne kadar Türkiye ve KKTC olarak zor zamanlar yaşanmış.

Cumhuriyet tarihinden öncesinde de Osmanlı döneminden bugüne kadar hep savaşlara şahit olduk, oluyoruz. Bugünde, modern Türkiye tarihine bakarsak; Darbeler, Suikastlar , Terör, Bomba, TSK ve Bazı kurumlar içerisinde ki yapılanmalar ile mücadele, mülteci sorunu, ekonomik ambargo ve saldırılar…. Daha bir çok şeyi sayabiliriz. Bizim Türkiye olarak yaşadığımız durumları her hangi bir AB ülkesi yaşasaydı, bugün ayakta dimdik bizim gibi duramazdı. Bu saydıklarımızın hangisi düne kadar Fransa, İtalya, Almanya, Hollanda, İspanya, Belçika da oluyor? Olmadı olamaz!

Bugün Türkiye de olanların tek açıklaması var Türkiye de güç çekişmeleri var. İşte bu çekişmelerin içinde özelikle hedef olan 2 yapı var ; 1. TSK diğeri Siyasi yapı. Dikkat edelim bakalım, yakamoz, balyoz,ay ışığı,Ergenekon davalarına bakınız… hedef hep TSK idi. Son dönemde TSK nın hedef alınmasının tek sebebi güç çekişmesi ve TSK nın gücünü azaltmadır. Bir çok gelişme askerin üzerinden yapıldı. Daha sonrasında baktık ki, bütün olanlar yanlış, doğru olan tam tersi oluşuydu. Kısacası rüzgar tersine döndü. Ergenekon gibi davaların içerlerin boş olduğu anlaşıldı. Bu gelişmelerin hepsi askerin elini zayıflatmak ve güç çekişmesine engel olacakları pasif ize etmek olduğunu anladık. Birileri de bugün CHP üzerinden ve muhalifler üzerinden , Cumhur ittifakını bozmaya yönelik adımlar atıyor atmaya da devam edecek. Bakın F35 krizi, S400 siparişin tamamlanması, Suriye de bir yapılanma ve bu yapılanma içerisinde ermeni etnicitisine yer verme.

Aslında bugün sadece bu saydıklarım burada olmuyor. Bakınız Çin Halk Cumhuriyetinden para alan Sri Lanka da kaç defadır bomba patlıyor. Patlamaya devam edecek. ABD , Çin ile ilişkiye giren devletlere faturayı kesiyor. Bugün Avrupa da sizlere dediğim gibi, Aşırı Sağ partiler yükselişe geçecek. Bunun içinde Fransa da Macron karşıtı LE PEN de var . Hemen AB ülkelerine bakınız son 1 ay da oy oranlarını çoğu en az %15 arttırmış olduğunu göreceksiniz. Kısacası bugün dünya genelinde bir güç çekişmesi söz konusu. Bizim Çin- Rusya ve İran ile ilişkilerimizi geliştirmemizi isteyenler operasyonlarla bizlere cevap verdi. Hatırlarsak; Çin ile savunma füzesi anlaşması imzalanacaktı KOBANİ olayları patladı. Rusya ile stratejik anlaşmalar imzalanmaya başlandı, peşine Rus uçağı düşürüldü. Büyükelçileri bir programda öldürüldü. Kısacası PEKİN- MOSKOVA- ANKARA hattının bir araya gelmesini istemiyorlar. Uluslar arası ilişkiler kısır döngüde değil, çok boyutlu gözle bakarak ele alalım.

Burada okurlarıma bir tablo çizmeye çalışıyorum. Belki kafanızda bazı şeyleri canlandırmışsam ne mutlu bana! Üst akıl her zaman farklı farklı operasyonlar ile üzerimize geliyor gelmeye de devam edecek. O yüzden ülke olarak bir olma zamanıdır. Eğer boyun eğen , sözü dinlenmeyen bir ülke olsaydık bugün bunlar olmazdı . Biz bugün önümüze aldığımız planlar ve büyük devlet olma emelleri olduğundan bugün bunları yaşıyoruz. Irak Savaşı zamanında TBMM de Tezkere reddedilmişti. Bakın o tarihten bu yana her gün üzerimize geliyorlar. Bugün özellikle çeşitli araştırmalar yaparak en zayıf yeri bularak bizlere operasyon çekiliyorlar . Eli Mali anlamda kuvvetli olanlar ekonomik olarak saldırmaya devam edeceklerdir. Tezkere krizini hatırlayın neler oldu neler! Asker işadamı, siyasiler hepsi türbülans a girdi. Çuval olayı oldu. Neler olmadı ki? Bu yaşananların hiç biri o yüzden AB de olmuyor dedim.

Yani ABD , Türkiye nin ekseninden çıkmaması için elinden geleni yapıyor. Hemen yanı başımızda ulusal güvenliğimizi tehdit eden oluşumlara kimler tırlarca silah yolladı düşünün sebebi ne olabilir? Kimler tüneller için mühendislik ve ekipman desteği sağladı? Kimler silah yardımı yaptı? İşte hepsinin cevabı bugün daha net..Bizlere vermedikleri Patriotlar bir yana aldığımız s400 yüzünden ekonomik tehditleri bizlere sallayanlara bakın.. Herşey daha net ortaya çıkacaktır. Gerilim daha da artacaktır.
Bu haber 1393 defa okunmuştur

:

:

:

: