Muhammed Dahlan kimdir?

BAE ajanlarının geçen gün tutuklanıp ceza evine gönderildiğini hepimiz bir şekilde duyduk. Casuslar asıl olarak Filistinliler lakin BAE vatandaşılarda .

BAE ajanlarının geçen gün tutuklanıp ceza evine gönderildiğini hepimiz bir şekilde duyduk. Casuslar asıl olarak Filistinliler lakin BAE vatandaşılarda . Biri cezaevinde intihar etti diye haberler dönüyor. Ölümü hakkında şuan soruşturma devam ediyor. Bakalım ne çıkacak ? Lakin benim bu yazımı kaleme almamın asıl sebebi bu 2 kişinin Muhammed Dahlan ın Emin'inden olmasından dolayıdır . Bu Muhammed dahlan kimdir? Filistin devlet başkanının Arafat ın ölümü hakkında suçladığı kişidir ... hepsi bu mu hayır !

Biraz daha açalım olayları net görmek için ...

Hatırlayalım . Yaser Arafat 2004 de vefat etti. Yaser Arafat İsrail için büyük bir hendekti. Büyük bir engeldi. O yüzden Yaser Arafat ın var olması İsrail için engeldi. Dikkat edin İsrail bütün projelerini o günden itibaren net faaliyete sokmuştur.

Neydi o projeler?

1- Gazze'nin ablukası

2- Kudüs ün yahudileştirilmesi

3- batı şeria (west bank) topraklarının gasp edilmesi

Bütün bu saydıklarım İsrail in büyük İsrail projesi açısından olmazsa olmazlardı. Bütün hepsi Arafat ın ölümü sonrası hayata geçti. Bugün mescid i aksa da olanları görmüyormusunuz? Kudüs de büyükelçilik açılma olaylarını ! Hepsi o tarihten sonra bugüne kadar devam etti. Bazı iddialara göre de Dahlan ekibi tarafından Arafat zehirlenmişti. Eşinin yaptığı araştırmalar da zehirlenerek öldüğü üzereneydi.

Neyse konumuzu dağıtmayalım daha derinlere girelim... Dahlan İsrail ile olan ilişkilerini hiçkimse yalanlamaz . Dahlan Arafat döneminde Gazze den sorumlu istihbaratın başında idi. Bir dönem İsrail cezaevlerinde kalmıştı . O dönemde İsrail bunu kendi tarafına çekmeyi başarmış , kendi atı gibi saha sola koşturması becermiştir. O dönemde Dahlan İsrail li yetkililer ile yaptığı telefon kayıtları mevcut. Dahlan bu süreçten sonra 2. İntifada döneminde İsrailli yetkililer ile bir çok kez görüşmüştür . Hatta o dönemde görüşmelerinde çok samimi olmaları dikkatlerden kaçmamıştı. Arafat vefatından sonra BAE ye giden Dahlan o dönemden sonra İsrail çıkarları İçin çalışmıştır . Bugün ki projede bir tane bile Filistinli kalmayacak şekilde ABD - İsrail ve Suudi Arabistan - BAE ekseninde bir toprak paylaşımı söz konusu. Trump damadı khusner e bakın, söylemlerine bakın herşeyi daha net göreceksiniz . Filistin in komple bunların kontrolüne geçmesi için Gazze nin de bugün boşaltılması gerekiyor . Bugün yapılan saldırıların da asıl sebebi budur. Eğer Gazze boşattırılırsa , sina çölünde Filistin devleti kurulması İçin sözler verilecektir . Gerisini siz düşünün !

Muhammed Dahlan kimdir ? Birleşik Arap Emirlikleri tarafından finanse edilen ve Nilesat uydusundan yayın yapan El Gad Televizyonu'nun sahibidir. Fakir bir ailede doğmuştur . Gazze de islam üniversitesinde okudu. İngiltere de İngilizce alanında eğitim gördü. İsrail hapisanelerinde kaldığı süre zarfında İbranice öğrenmiştir .Dahlan'ın altı El Fetih üyesinin öldürülmesi ve yüklü miktarda paranın kaybolmasında da rol oynadığını belirtilmektedir.Fetullah Gülen ile röportaj yapan Mısır kanalının sahibi olarak Türkiye'de gündeme gelen Muhammed Dahlan'ın geçmişi oldukça karanlık. 15 Temmuz darbe girişiminin finansör ve ajan faaliyetini yönlendiren kişi olarak da suçlanmaktadır .Eye haber sitesinde Dahlan'la ilgili ortaya attığı iddialardan bazıları şöyle: 15 Temmuz darbe girişiminden haftalar önce Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) hükümeti, FETÖ'ya para aktardı. Para transferi için bir aracı belirlediler. Bu aracı, Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zeyid el Nahyan ile yakın ilişkileri olan Muhammed Dahlan oldu.


BAE de bulunan bazı kuruluşlar 15 Temmuz gecesi darbenin başarılı olduğunu , Recep Tayyip Erdoğan ın yurtdışına kaçtığını yazdılar. Ama darbe girişimi başarısız olunca BAE Yöneti̇mi̇ gazeteyi kınadı. Dubai de 2 fetöcü generali yakalayıp Türkiye ye iade edip ilişkileri iyi yönde seyretmeyi için olayları makyajladı.


Muhammed Dahlan Libya da iç savaş çıkardığı yönünde iddialar da ortaya atılmıştı . Şimdi formalite icabı Mısır da yaşadığı düşünülüyor . Bugün Türkiye ye gelen bu ajanların arkasında muhammmed Dahlan varsa neler yapmak İçin Türkiye ye bu ajanları yolladı ? Orası şimdilik sır. Bakalım göreceğiz. Bu saydıklarımız zaten neler yaptıklarının kanıtı. Ona göre gardımızı alıp hareket etmekte fayda vardır.

Bu haber 1144 defa okunmuştur

:

:

:

: