'İncelik'

Sözlerdeki incelik güven yaratır. Düşüncedeki incelik derinlik yaratır Duygulardaki incelik ise sevgi yaratır. Bunlara sahip olan insan ise her zaman kendini aratır...

Sözlerdeki incelik güven yaratır. Düşüncedeki incelik derinlik yaratır Duygulardaki incelik ise sevgi yaratır. Bunlara sahip olan insan ise her zaman kendini aratır...
Her gün farklı farklı haberlerle uyanıyoruz içinde şiddet, iftira, kaba kuvvetler, Bu mübarek günlerde olsun yapmayın, sevgiye iyiliğe soyunun, bizler, hassas insanlar olarak çok, çok üzülüyoruz, özellikle sanat ruhlu bizler. Ne olurdu bir kaç günlūğüne bu ülkeyi sanatçılara verseniz. Ozaman 'Çimçiçek' (youtube de, olan ve sadece M.R. Pound. Şübelerinde satışa sunulan. ÇİMÇİÇEK Albüm.
Fahriye Özay& Soyhan Bilgeer ) şarkısı gibi Coğrafyalar, çevrecilik, sokaklar, özellikle kalpler ve meclisler çiçeklenirdi. Düşünebilirmisiniz birkaç günde olsa her yerde şiirler, şarkılar, danslar, resimler, heykeller, sazlar, kemanlar, davullar zurnalar, vesair,.. Ne güzel olurdu.
Asla vazgeçme.
Unutma ki anahtarlıktaki son anahtar, her zaman kapıyı açan anahtardır.
/Paulo Coelho
Ne güzel bir söz... Bizler büyük bir umutla uyandığızmız her güne hiçbir şey kazanmasakda şükretmesini bilerek, üretiyoruz, günū güzel düşüncelerle kucaklıyoruz, bıkmadan usanmadan. Ülkesini İnsanlığı seven insan, umutlara, sevgilere, sarılır üretir üretir ülkesini kalkındırır kendi insanını sevindirir yürekleri Çiçeklendirir. M.Kemal Atatürk' ünde dediği gibi. Umutsuz durum yoktur Umutsuz İnsan vardır. Ben hiç bir zaman umutsuz olmadım... Umutlar aşımalı yüreklere, içiçe olmalı insanlık bu darboğazları hepbirlikte aşmalı. Bir ananın çocuğuna sarıldığı gibi sarılmalıyız hayata, insanca.
BEYAN_I BETİK
kitabından bu güzel şiiri sizinle paylaşmak istiyorum.
'Adalıyım'
Gözlerime öyle derin bakma benim
Acısında kaybolursun;
Tuzlar var Akdenizin...
Saçlarımı usul usul
Sevme benim ne olursun
Barut izi kalmış orda:
Yanar elin, köz bulursun...
Adalıyım adalıyım
Yüzyıllardır yaralıyım...
Sevdaların türküleri
Yüreğimde darmadağın
Kerpiç duvarda kazınmış.
Nice saklı anılarım...
Sevmelerin ses vermiyor
Savur gitsin kelimeler yüreğinde haykır beni;
Adalıyım, adalı ben...
Adalıyım adalıyım
Yüzyıllardır yaralıyım...
Ne güzel yazdı. Sevgili, Bülent Fevzioğlu.
Canım arkadaşım.
'Sizi Seviyorum'

 


Bu haber 8275 defa okunmuştur

:

:

:

: