Pazarlıklar Başlıyor

Yeni Hükümet için ilk start bugün verilecek ve Cumhurbaşkanı Akıncı meclisteki 3 partinin genel başkanları ile görüşecek.

Yeni Hükümet için ilk start bugün verilecek ve Cumhurbaşkanı Akıncı meclisteki 3 partinin genel başkanları ile görüşecek. Akıncı, yarında da meclisteki diğer 3 partinin liderlerini Saray’da dinleyecek ve büyük bir olasılıkla Çarşamba günü yeni hükümeti kurması için gerekli görevlendirmeyi yapacak ve süreçte böylece başlamış olacak.
Yeni hükümetin hafta sonu oluşmasını ve gelecek hafta Pazartesi günü şekillenmesi ile birlikte Cumhurbaşkanı Akıncı’ya sunulmasını bekliyoruz. Siyasi kulislerden edindiğimiz tüm haberler gelecek hafta UBP-HP koalisyonunu işaret ediyor.
Zaten 7 Ocak 2018 Erken Genel seçimlerinde halk sandıkta bu mesajı vermiş ama o günün koşullarında bu hükümet kurulamamıştı. Bugün geriye baktığımızda o gün kurulması gereken hükümetin şuan kurulmaya çalışılan hükümet olduğunu çok net olarak görebiliyoruz. Kişisel hırs ve başka başka nedenlerden ötürü ülkenin 15 ayı heba oldu gitti. Birçok yatırım ve proje yarım kaldı. Ekonomik ve Mali İşbirliği Protokolü halen imzalanmayı bekliyor.
Yeni hükümetin önünde bir önceki hükümetin bulduğu imkanlar ve olanaklar olmayacak. Örneğin KIBTEK’de 2018’de UBP-DP hükümeti karlı ve paralı bir şekilde devretmişti. Şimdi almaya aday UBP-HP bu kurumu büyük bir borç ile alacak.
Bu sadece KIBTEK için geçerli değil. Maliye’nin kasasında para vardı devredilirken, şimdi trilyonluk açık ile alınacak. Yani yeni hükümetin işi hiçte öyle kolay olmayacak.

Bu haber 9932 defa okunmuştur

:

:

:

: