Ülke hükümetsiz kalmamalı

Dün hükümet kurma çalışmaları kapsamında görevi alan Ersin Tatar tüm siyasi partilere başlattığı görüşmelerin ilk turunu tamamladı.

Dün hükümet kurma çalışmaları kapsamında görevi alan Ersin Tatar tüm siyasi partilere başlattığı görüşmelerin ilk turunu tamamladı. Tatar’ın ilk durağı olan CTP’de sıcak bir karşılama ile Ersin Tatar ve beraberindeki heyet görüşme sonrası birlikte kameralar karşısına geçti. CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman “gündemde olan UBP-HP olası koalisyon hükümetine” işaret etti ve vakit kaybetmeden bu hükümetin kurulması gerektiğini söyledi.
Ersin Tatar’ın ikinci durağı ise HP idi. Tüm gözler burada olmasına karşın HP ile beklenen sıcaklıkta geçmedi görüşmeler. Zaten görüşme sonrası iki lider yan yana açıklama yapmak yerine ayrı ayrı açıklama yapmayı tercih ettiler. İçeride de işlerin hiçte beklenilmediği gibi gitmediğine dair haberler çıktı.
Tatar’ın TDP ziyareti ve orada söyledikleri son derece önemliydi. Tatar: 'Herkes haddini bilmeli, ince hesaplar yapmamalı' diye inceden bir göndermede bulundu. HP’de sonra ziyarete gittiği TDP’de bunu dile getirmesi mesajı kime sorularını da beraberinde getirdi.
DP ziyaretinde hükümetin giderayak bazı yerlerde bazı etik olmayan şeylere imza atmaya çalıştığını söyleyen Ersin Tatar hem erken seçimi hemde durumdan duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.
Ersin Tatar’ın son durağı ise YDP oldu. YDP’nin erken seçim istemi ve Seçim ve Halkoylaması Yasası değişiklik önerisi hakkında bilgi alan Tatar, hükümetin kurulmaması halinde erken seçimin gündeme gelebileceğini söyledi ve görevi devir aldıktan sonraki ilk gününü bu şekilde tamamladı.
Tatar bugün HP ile dünkü görüşmeleri daha ileri bir noktaya götürebilmek için yeniden randevu isteyecek.

Bu haber 10068 defa okunmuştur

:

:

:

: