'İnsan'

İnsanın, insanlığın aşka, sevdaya ihtiyacı var. Aşkı, sevdayı sadece kadın ile erkeğin arasındaki elektrik aldığı iletişimden bahsetmiyorum.

İnsanın, insanlığın aşka, sevdaya ihtiyacı var. Aşkı, sevdayı sadece kadın ile erkeğin arasındaki elektrik aldığı iletişimden bahsetmiyorum. Ben hayata sevda, aşkla bakmayı anlatmaya çalışıyorum. Kediye, köpeğe, kelebeye, karıncaya, kuşa, çiçeğe de duyulabilen sevdadan, aşktan söz ediyorum. Özellikle 'MEMLEKET.' Sevdası, Aşkı. Bu düşünce ile yola çıkarsak, insanlığı ne yazıkki bütün bu güzelliklerden uzak görüyorum...
Bir insanı tanıyabilmemiz için o insanın,
Ne okuduğuna,
Ne seyrettiğine,
Duvarlarına ne astığına,
Raflarına ne koyduğuna,
Nasıl konuştuğuna,
Nasıl dinlediğine bakmalıyız..
Yapmamız gereken tek şey bakmaktır.
Bunlar bize onun ruhunun nerede olduğu
ve ne ile beslendiği konusunda her şeyi anlatır...
Yıkılan dökülen hükümetler farklı farklı insanlarla, konular hep aynı, tekrar tekrar kurdukları Hükümet kendi Memleket insanına ne taşırlar, ne sunarlar?
hangi insanı sevindirirler, yüzünü güldürürler, veya üzerler, ağlatırlar, kendi Coğrafyalarını nedenli güzelleştirirler ileriye taşırlar, Yıllar boyu fosilleşmiş konular, başta çevrecilik, o sahillerimizin ve sokaklarımızın dili olsada anlatabilseler, ya o delik deşik, alt yapısı olmayan yollarımız, zamansız yitirilen suçsuz gencecik insanlarımız,. Allah kahretsin şu acımasızlığı. Yaya geçitlerimiz, o konuda hiç yazmayacağım. Bizleri yaşatan bizlere oksijen sunan ağaçlarımız nasılda gözyaşlarına boğuldular yıllar boyu. Okadar çok yazacak konu varki kalemim yine hüzünlendi. Bizlerin heybelerimizi güzelliklerle dolduracak olan insanlara ihtiyacımız var. Kavgalardan, çirkinliklerden uzak, sevgi yüklü, kalpler, insan ayırımı yapmayan insanlara ihtiyacımız var. MEMLEKET Sevdası, Aşk ile yanıp tutuşan, bir Yanardağ volkanı gibi patlayan, hergün şaşırtan, pınar suyu kadar bereketli, bereket yağdıran, yağdırmalı Memleketimize. Bizim böyle insanlara ihtiyacımız var yokları var eden, Çelik gibi beğinler, maratoncular kadar hızlı sağlıklı başarılı, bedenler ve bir annenin çocuklarına karşı gösterdiği şefkatli kucaklayıcı insanlara ihtiyacı var MEMLEKETLERİN ve insanlığın... SiziSeviyorum..

Bu haber 8777 defa okunmuştur

:

:

:

: