Lefkoşa Belediye Başkanı’nı tanımayan polis olur mu?

Aşağıdaki açıklama Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Sayın Mehmet Harmancı’ya ait. Ne diyor Sayın Harmancı?
Aşağıdaki açıklama Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Sayın Mehmet Harmancı’ya ait.
Ne diyor Sayın Harmancı?
“Kamuoyuna doğru bilgi vermek bir gereklilik olmuştur.
Ülkemizi ziyarete gelen T.C Cumhurbaşkanı yardımcısı Sn. Fuat Oktay’ın ülkemizi ziyareti sırasında şehrimizde katılacağı iftar programına resmi olarak davet edilmiş ve elbette ülkemizi ziyarette bulunan devlet konuğumuzun katılacağı programa bizlerde icabet etmek için vaktinden önce orada bulunmuştuk.
Protokol kapısında bulunan polis arkadaşımızın nezaketsizliği sonucu protokol alanına araçla alınmayışımız ve tabiri caiz ise umursamaz tavırları, umuyorum ki protokol aracımızın pahada ucuz olmasından kaynaklanmamaktadır.
Bunu dahi düşünerek kim olduğumuzu anlatmamıza rağmen sergilenen tavırlar ise bizleri temsil ettiğimiz ve bu şehirdeki insanların sahibi olduğu en önemli kurumumuzun ağırlığını ve varlığını ilgili kişilere hatırlatılması kaçınılmaz olarak yapmamız gerekendi.”
Gerçekten çok üzücü.
Ve bu muamele ki buna saygısızlık denir Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanına yapılıyor.
Uluslararası tanınmışlığı olan bir belediyenin başkanına.
Koca bir Lefkoşa halkına.
Protokol kapısındaki polislerin nezaketsizliği diyor Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Harmancı.. Ve umursamaz tavırlarından söz ediyor polisin.
Peki kime karşı.
Lefkoşa’yı en üst makamda temsil eden bir belediye başkanına karşı.
Yazıklar olsun.
Başkan Harmancı aracıyla protokol kapısından içeri alınmıyor, aracından iniyor ve oradaki görevlilere kendini tanıtma ihtiyacı duyuyor. Ben Lefkoşa’nın belediye başkanıyım diyor.Lakin yine bu tavır değişmiyor. Böyle bir şey nasıl mümkün olabilir diyeceğim ama oldu işte.
Lefkoşa şehrinin ve halkının temsil edildiği en üst düzeydeki makamı tanımıyor devletin polisi. Sayın Harmancı bunu polisin umursamaz, nezaketsiz tavırları olarak nitelendiriyor ki çok yerinde bir tespit bu.
Fakat devletin polisinin böyle bir tavır içerisine girme lüksü var mı?
Ya da başkentin belediye başkanını tanımama gibi bir tavır içinde olabilir mi?
Bugün ilkokul çocuklarına öğretiyorlar devlet makamlarını ve kim olduklarını.
Yok ki polis bunu bilmeyecek.
Bunu düşünmek bile istemiyorum.
Hoş bunları bilmeyen polis gerçekten varsa o da devletin polis teşkilatının bir ayıbıdır. Zafiyetidir.
Velhasıl sebep her ne olursa olsun Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanına protokol kapısında devletin görevli polisleri tarafından yapılan bu saygısız muamelenin izahını kimse yapamaz. Bu kabul edilebilecek bir durum değildir.
Kaldı ki oradaki görevli polislerin iftar yemeğinin yapılacağı alana resmi olarak davet edilen Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı’yı almayın diye bir talimat aldıklarını düşünmüyorum.
O halde Polis Genel Müdürlüğü’nün yaşanan bu münferit olaya bir açıklık getirmesi elzem olmuştur.
Neden?
Çünkü burada polislerin Lefkoşa Türk Belediye Başkanı Mehmet Harmancı’yı protokol girişinden içeriye almamak suretiyle icra ettikleri görevleri içinde umursamaz yaklaşımları kendilerine verilen görevlerinin bir parçası mıydı?
Bu haber 309 defa okunmuştur

:

:

:

: