Sonunda

41. Hükümet bugün kısmet ise kurulacak ve yarın Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın onayı için yeni kabine listesi hazırlanacak.

41. Hükümet bugün kısmet ise kurulacak ve yarın Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın onayı için yeni kabine listesi hazırlanacak.

Star Kıbrıs Gazetesi olarak yine bir ilke imza atıp kulislerden elde ettiğimiz bilgiler ışığında olası yeni kabinenin isimlerini yayınladık. Listemizin büyük bir ölçüde yarın tutacağını göreceksiniz. Belki bugün yapılacak bir iki operasyon ile küçük yer değiştirmeler veya bir ismin çıkıp yerine başka bir ismin girdiğini de görebiliriz. Ama dediğimiz gibi bu sadece bir iki isimle sınırlı kalır. Yani gazetemizin manşetinde gördüğünüz isimler büyük ölücüde yeni kabinemiz olacak.

Kabinede en önemli görev hiç kuşkusuz Maliye Bakanlığına gelecek olan ve kabinedeki tek dıştan atanan bakan porsiyonunda olacak isim Ahmet Havutçu. Ahmet Havutçu, Ersin tatar’ın Maliye Bakanlığı döneminde önce MİK Başkanı olarak sonra da 2011’den 2019 yılına kadar Maliye Bakanlığı Müsteşarlığı görevinde bulunmuş, maliye Bakanlığına gelmiş UBP, CTP ve DP ile çalışmış bir isimdi.
Eğer Ahmet Havutçu Maliye Bakanlığına atanmaz ve yerine UBP Lefkoşa Milletvekili Olgun Amcaoğlu gelirse hiç şaşmayın. Ama böyle bir durumda da Ahmet Havutçu Başbakanın Maliye Danışmanı olarak Hükümette görev alacak.

Yeni hükümetin biran önce kurulup, halkın ekonomik sorunlarına çere üretmesi bekleniyor.
Bu haber 8037 defa okunmuştur

:

:

:

: