TATAR İLK İŞ OLARAK “AYAR” VERDİ

UBP ile HP koalisyonuna ilişkin protokolün imzalanmasından sonra Başbakan Ersin Tatar, kabineyi Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın onayına sundu.
UBP ile HP koalisyonuna ilişkin protokolün imzalanmasından sonra Başbakan Ersin Tatar, kabineyi Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın onayına sundu. Saray’da kabineyi basınla paylaşan Ersin Tatar’ın bir soru üzerine Hükümetin artık Kıbrıs Sorunu konusunda bir yol haritası olacağını ve bu konuda iki koalisyon partisinin de aynı paralellikte düşünceye sahip olmasın önemine vurgu yapması ve “Bu konuda gerekli ayar verilecektir” sözleri polemiğe neden oldu.

Tatar’ın “ayar vereceğiz” sözlerine çeşitli kesimlerden destek gelirken, Cumhurbaşkanı Tatar’ın bu sözünü “heyecana” bağladı. Akıncı, “İçerde böyle bir şey konuşmadık bunlar söylenmedi ama burası Cumhurbaşkanlığı, 4 yıl önce görev icra etmeye başlayan bir makamdır. Halktan 4 yıl önce alınan bu onay ayarı bozulmadan devam etmiştir, bundan sonra da devam edecektir. Ama bu ülkede ayar bekleyen gerçekler vardır. Belli konularda fikir ayrılıkları olacak belli. Bunda rahatsızlık duyulacak bir şey yok” dedi.

Bu haber 214 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER