Kovana çomak sokmak

Eskilerin güzel bir deyimiz vardı arı kovanına çomak sokmak diye.

Eskilerin güzel bir deyimiz vardı arı kovanına çomak sokmak diye. Sanırsak 3 yıllık siyasi geçmişi ile ikinci kez hükümet kuran ve daha ilk günden eski ortakları tarafından siyasi hedef haline gelen HP ve lideri Kudret Özersay, şimdi de UBP içine öyle bir çomak soktu ki tüm arıların havalanmasına neden oldu.
Hükümet için bugün önemli günlerden bir tanesi. Mecliste bugün muhalefet konuşacak ve Hükümet dinleyecek. Sonra Cumartesi günü de krtik güven oylaması yapılacak. Bu oylama öncesi HP lideri Özersay öyle bir pot kırdı ki neredeyse arı kovanına çomak soktu.
Hem Cumartesi günü yapılacak olan Güven oylamasını riske soktu hem de hükümet ortağının başını deyim yerinde ise belaya soktu. Zaten iki partinin tabanlarında ciddi sorunlar var. İki tarafta birbirini istemiyor ve kabullenmiyor.
Şimdi birde buna Kudret Özersay’ın çomak sokması işleri içinden daha da çıkılamayacak bir hale getirecektir.
Yeni hükümetten başta icraat olmak üzere büyük beklenti içine giren halkımız anlaşılan bu hükümetten de aradığını bulamayacak gibi. Eğer bu itişip kakışmalar devam edecekse yeni hükümet yerine yeni meclis yani erken seçim en mantıklısı...
Bu haber 8032 defa okunmuştur

:

:

:

: