DENİZLERİMİZ EN BÜYÜK ZENGİNLİĞİMİZDİR

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği Başkanı Dimağ Çağıner yaptığı açıklamada 'Denizlerimiz adanın en büyük zenginliğidir ve bu doğal varlıkları korumamız hayati bir konudur' dedi.
Kıbrıs Türk Otelciler Birliği Başkanı Dimağ Çağıner yaptığı açıklamada 'Denizlerimiz adanın en büyük zenginliğidir ve bu doğal varlıkları korumamız hayati bir konudur' dedi.

Ülkemiz denizleri Ada’nın en büyük zenginliğidir ve bu doğal varlıklarımızı korumamız hayati bir konudur. Kıbrıs Türk Otelciler Birliği ve üyeleri bu bilinçle hareket etmekte ve eşsiz bir hazine olan denizlerimizi ve çevreyi korumaktadır.
Denizlerimizin temiz olması, turizminin ülkede lokomotif sektör olarak kalması için en temel olmazsa olmazımızdır. Ülkemizdeki otellerimiz pazarlanırken denizlerimizin temizliği bizler için en önemli değerdir. En küçüğünden, en büyüğüne kadar temiz deniz ve çevre bilinci, otelcilik sektörü ile uğraşan herkesin hassas olduğu bir konudur.

Otellerimiz, sürekli denetim altındadır. Sağlık Bakanlığı ile Çevre Dairesi denizlerimizde sürekli olarak denetimler yapmaktadır. Bu denetimlerdeki ortak amaç hem çevrenin ve denizlerimizin korunmasıdır. Otel yatırımcıları, büyük risklerle kurdukları yapılarını, denizi kirleterek kullanılmaz hale getirecek kadar bilinçsiz değildir. Yapılan son denetimlerde otellerimizin tümünün denizlerinin temiz olduğu saptanmıştır. Tüm tesislerimizin plajlarından iyi sonuçlar çıkmıştır. Kısacası denizlerimizde herhangi bir kirlilik söz konusu değildir.

Birliğimiz üyelerinin adanın kuzeyinde denizlerin korunması konusunda çok büyük bir hassasiyete sahip olduğuna işaret eder, KITOB olarak denizlerimizde ortaya çıkması muhtemel herhangi bir kirlilik söz konusu olursa, bunun devlet yetkilileri tarafından tespit edilerek gerekli tedbirlerin alınması konusunda da üzerimize düşeni yapmaya hazır olduğumuzu kamuoyu ile paylaşırız.
Bu haber 116 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER