Kritik hafta

Türkiye’nin Rusya’dan aldığı ve dün itibari ile büyük ölçüde Türkiye’ye teslimatı yapılan S-400 Savunma Sistemi Füzeleri yeni bir krizin habercisi olup olmayacağını bu hafta örenmiş olacağız.

Türkiye’nin Rusya’dan aldığı ve dün itibari ile büyük ölçüde Türkiye’ye teslimatı yapılan S-400 Savunma Sistemi Füzeleri yeni bir krizin habercisi olup olmayacağını bu hafta örenmiş olacağız. Zira bu sabahtan itibaren gözümüz kurlarda olacak.
Ankara ile Washington arasında büyük bir gerilime sebep olan S400'ler önceki gün Türkiye'ye teslim edildi... Fakat Türkiye ile Rusya'nın yakınlaşmasını istemeyen ABD yönetiminin Türkiye'ye yönelik yeni yaptırımlar almayı kararlaştırdığına dair iddialar ortaya atıldı.
İşte bu iddialar piyasaları nasıl etkileyecek ve en önemlisi döviz ne olacak?
Önemli yayın kuruluşlarından Bloomberg, Türkiye’nin Rusya’dan satın aldığı hava savunma sistemi ile ilgili ABD’nin Ankara’yı “cezalandırmak” istediğini ve gelecek hafta Türkiye’ye yönelik yaptırımları da açıklayacağını öne sürdü.
Bloomberg’in iddiaları ne ölücüde doğru? Piyasalar bu iddiaya nasıl tepki verecek?
İşte bu hafta bu yüzden çok kritik. Tam da 15 Temmuz’un yıldönümüne gelen bu önemli günde yepyeni bir haftaya bu sorular ile başlıyor olacağız ve dediğim gibi bir gözümüz mutlaka kurlarda olacak bugün.
Bu haber 8418 defa okunmuştur

:

:

:

: