Polis doğru olanı yapıyor

Polisin son haftalarda yoğunlaştırdığı asayiş operasyonları toplumun desteğini almış durumda.
Polisin son haftalarda yoğunlaştırdığı asayiş operasyonları toplumun desteğini almış durumda.

Bu ve benzeri faaliyetlerin istikrarlı bir şekilde rutin hale gelmesi ve sürdürülmesi çok önemli..

Umarım devam eder.
Zira bugün onlarca insanın ülkemiz de kaçak duruma düşerek hayatını idame ettirmeye ve yaşamaya çalıştığını sanırım bilmeyen yoktur.
Ki bu da tabi ki zamanında yapılmayan denetimlerden mütevellit oluşan otorite boşluğunun bir yansımasıdır.
Mutlaka dikkat etmişsinizdir, polisin ülkemiz genelinde her yaptığı operasyonlardan sonra onlarca kaçak insan tespit edilmektedir.
Oysa ülkeye giriş mevzuatından itibaren uygulanması gerekli olan standart kurallar uygulanmış olsa zaten bugünkü durumda olmazdık. Fakat maalesef bu uygulanmadığı gibi ülkeye girişten sonraki safhalarda da denetim sağlanamadığından ülkemizde kaçak yaşamaya çalışan bir nüfus oluştu.
Peki bu insanlar ne yaparlar? Ne yerler? Ne içerler? Nasıl barınırlar? Hangi koşullarda yaşarlar?

Bu da irdelenmesi gereken bir başka sosyal konu.

Ve/fakat bugün bu işlerden nemalanan bir kesimin olduğu da aşikar.
Düşünün iş gücü olarak bu ülkeye getirilen insanlar bir müddet sonra bu statülerini bir şekilde kaybediyorlar ve kaçak olarak ülkemizde yaşamaya devam ediyorlar, ya da öğrenci statüsünde bu adaya girip bir müddet sonra bu özelliğini şu veyahut bu şekilde yitiren insanlar yine ülkemizde kaçak olarak yaşamaya çalışıyorlar..
Abartısız söylüyorum, polisin gün içinde yoğun olan caddelerde kimlik kontrolüne başlaması da bu anlamda birçok kaçak yaşamı ortaya çıkaracaktır. Bunun için elbette gece yapılan operasyonlar etkili, lakin gündüz saatlerinde de bunu hayata geçirmekte büyük fayda vardır.

Lefkoşa’da Dereboyu caddesinde, Mağusa’da Salamis yolu üzerinde, Girne’de liman bölgesi ve yaşamın yoğun olduğu başka bölgeler de, Güzelyurt’da Lefke’de ve Kuzey Kıbrıs’ın gelişmeye yüz tutmuş güzide bölgelerinden biri olan İskele’de sahil boyunda polisin rutin kimlik sorgulaması birçok kaçak yaşamı daha su yüzüne çıkaracaktır.
Kırsal da ise muhtarlar ile yapılacak işbirliği sayesinde bu kontrollerin asayiş ve huzur bağlamında etkili olacağı şüphe kaldırmaz bir gerçek olarak önümüzde duruyor.

O halde devam diyelim.

Ve bu anlamda polise destek verelim.

Bu haber 723 defa okunmuştur

:

:

:

: