“TÜRKİYE GEREKLİ ADIMI ATTI”

Başbakan Ersin Tatar, kimsenin Kıbrıs davasını küçümseyemeyeceğini vurgulayarak, Doğu Akdeniz’de son yaşanan olayların bunu bir kez daha ortaya koyduğunu söyledi.
Başbakan Ersin Tatar, kimsenin Kıbrıs davasını küçümseyemeyeceğini vurgulayarak, Doğu Akdeniz’de son yaşanan olayların bunu bir kez daha ortaya koyduğunu söyledi.
Başbakan Tatar, Anavatan Türkiye’nin hem Kıbrıs Türklerinin hem de kendi çıkarlarının korunabilmesi için gerekli adımları attığını belirtti.

Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Başbakan Ersin Tatar, önceki gün öğleden sonra Hasibe Şahoğlu başkanlığındaki Beşparmak Düşünce Grubu Derneği heyetini kabul etti.

“CRANS MONTANA’DA BIRAKILAN NOKTADAN DEVAMA KARŞIYIZ”

Başbakan Tatar kabulde yaptığı konuşmada, müzakere sürecinin Eylül ayından sonra yine aynı temelde ve Crans Montana’da bırakılan noktadan devam ettirilmesine karşı olduklarını belirtti.

Böyle bir sürecin başlamasını asla uygun görmediklerini ifade eden Başbakan Tatar, hükümet ortağı Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay’ın da benzer açıklamaları bulunduğunu söyledi.

“GERİYE DÖNÜŞ DİYE BİR ŞEY SÖZ KONUSU OLAMAZ”

Başbakan Tatar, yarım asırdan sonra geriye dönüş diye bir şeyin söz konusu olamayacağını belirterek “Bizim yapmamız gereken, ulusalcı, milliyetçi, vatanına milletine sahip çıkan, ideolojisi doğru temelde olan insanlarla birlikte KKTC’yi geliştirebilmektir” dedi.

Kıbrıs Barış Harekatı’ndan 45 yıl sonra, Kıbrıs’ta olgunlaşmış sektörler bulunduğuna işaret eden Başbakan Tatar, bunların her birinde hedeflenen büyümelerin gerçekleşmesiyle gayri safi milli hasılanın artacağına dikkati çekti.

Kimsenin Kıbrıs davasını küçümseyemeyeceğini de ifade eden Başbakan Tatar, Doğu Akdeniz’de son yaşanan olayların bunu bir kez daha gösterdiğini söyledi.

Anavatan Türkiye’nin hem Kıbrıs Türklerinin hem de kendi çıkarlarının korunabilmesi için gerekli adımları attığını kaydeden Başbakan Tatar, “Bizler de her vesileyle Türkiye ile birlikte hareket ettiğimizi söylüyoruz. Ama bunu kim söylüyor bizim gibi insanlar söylüyor. Ama bunu söylerken sosyal medyada bize taş atanlar da vardır” diye konuştu.

Bu haber 105 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER