Geldi geçti ama iki yanlış bir doğru etmedi

KTTO’ un içinde olduğu bir organizasyonda Kıbrıs Türk Halkını en üst düzeyde temsil eden Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın bu etkinliğe davet edilmesine rağmen kendisine konuşma imkanı verilmemesi izah edilebilecek bir durum değildir.
KTTO’ un içinde olduğu bir organizasyonda Kıbrıs Türk Halkını en üst düzeyde temsil eden Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın bu etkinliğe davet edilmesine rağmen kendisine konuşma imkanı verilmemesi izah edilebilecek bir durum değildir. KTTO gibi son derece kıymetli ve Kıbrıslı Türkler için büyük anlam ifade eden bir kurumun böylesi bir tavır içinde olması gerçekten üzücü bir durum.
Fakat daha da üzücü olan ve hatta vahim duran yapılan bu yanlış tavrı doğru yerine koyup hararetle savunan KTTO yönetimidir.
Bu gerçekten düşündürücüdür.
Oysa bunun bir iletişim zafiyeti olmasını dilerdim.
Lakin belli ki değilmiş.
KTTO yönetiminin tavrından da anlaşılan bu yanlışın ya da toplumun çoğunluğunun mutabık olduğu ve büyük rahatsızlık duyduğu bu yaklaşımın doğru olmamasına olan inancın aksine KTTO yönetiminin bunu savunmasıdır.
Haliyle bütün bunlar bir refleksi doğurdu. Nihayetinde KTTO bir karar aldı bunun sonuçları elbette olacaktı.KTTO bunu hesaba katmadı.Dolayısıyla .Bu şu anki yönetimin bu yönde oluşturduğu kararı sorgulatır hale getirdi ve bir tepki oluştu. Oysa KKTO köklü ve bu toplumun sermayesinin bir örgütüdür.Böylesi bir kurum adımlarını atarken belli şeyleri hesaplamak durumundadır.
Diğer bir yanlış ise KTTO eski başkanlarının toplanıp Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya destek belirtmek amacı ile cumhurbaşkanlığına yaptıkları ziyarettir.
Peki neden?
Çünkü burada öncelikle ziyaret edilmesi gereken KTTO idi.
KTTO hizmet etmiş bu değerli başkanlar doğrudan cumhurbaşkanlığına gitmek yerine tepkilerini KTTO yönetiminin de hazır olacağı bir toplantıda önce oda içerisinde göstermiş olsalardı, düşüncelerini önce burada paylaşsalardı ve hatta cumhurbaşkanlığına yaptıkları ziyarete beraberlerinde KTTO başkanını da dahil edip hep birlikte oraya gitselerdi daha iyi olmaz mıydı?
Bence olurdu..
Fakat böyle olmadı.
Başkanlar daha farklı düşündüler.
Oysa bu ülkenin kutuplaşma gibi bir ayrışıma gitme lüksü yok.
Kaldı ki buna yeltenenleri bu toplum hoş görmez.
Dolayısıyla ne Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nın mevcut yönetiminin cumhurbaşkanlığına karşı tavrı ne de Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nın eski başkanlarının KTTO karşı tavrı doğru olmadı.
Bu haber 813 defa okunmuştur

:

:

:

: