Denge

Türkiye bölgede öyle bir öneme haiz ki bunu ne şimdi burada sizlere anlatmaya cümleler yeter, ne de zamanımız...

Türkiye bölgede öyle bir öneme haiz ki bunu ne şimdi burada sizlere anlatmaya cümleler yeter, ne de zamanımız...

Türkiye'yi o kadar önemli duruma getiren şahısları, bazı devletler hedefe koydu . Hatırlayın Türkiye adalet Bakanı , içişleri bakanı ve maliye bakanı hedefe alınmıştı. Peşine bunlarla ilişkili adımlar geldi . Türkiye ye karşı ekonomik olarak baskılar dolar üzerinden geldi . Hatırlayın ... dünya da örneği yok ABD de bakanlarımızın mal varlıkları ile ilgili yaklaşımlar oldu .

Tüm bu saydıklarım Türkiye nin bölgede aldığı gücü ve konumunun önemini göstermektedir . Dün Türkiye nin üzerine gelmeyen güçler , bugün Türkiye üzerine oyunlar oynamakta, aktörlerin sayıları her geçen gün artmaktadır.

İşte bu yüzden diyorum , Akdeniz de Türkiye olmadan bir adımın atılması mümkün değil .

ABD de işler karışık . Trump her ne kadar Türkiye Leh'inde düşünmek istese de Pentagon buna müsade etmek istememektedir. Hatırlayın Trump ne açıklamalar yaptı. Pentagon ne açıklama yaptı ?
Tezatlara bakın .

Daha önce çok yazdım Rothschild ailesi ve ABD gerilimini .

Yıllar önce Rothschild ailesinin başlattığı yeni dünya düzeni bugün bütün dengelerin değişmesini sağladı .

Ailenin Çin e yatırımlarını kaydırması Çin i güçlendirdi . Bugün Çin ile ABD nin karşı karşıya gelmesinin tek sebebi budur.

Bu söylediklerimi başka bir yer de bulamazsınız ya da göremezsiniz.

Hangi haber kanalında bu mevcut ?

Hiçbirinde


Aile ile ABD arasında ki bu çatışma sadece bunlar değil. Şirketler üzerinden Kişiler üzerinden de sürüyor . Bir çok örnek sayabilirim size. Ama çatışma daha da büyüyücek . ABD ve Çin arasında ki sözde görüşmeler aslında Çin i kendi içine hapsetme üzerinedir . Çin i kendi içinde boğmak isteyen ABD , Venezuela ve İran a bu bakımdan baskı yapmaktadır.

Bu savaşta çok kişi hedef oldu . Suudi Arabistan prensi Selman bile ''kaşıkçı cinayetinde '' Pentagon un hedefine girmişti . Trump bile, damadı ve ailesi ile hedefe girmişti .

Savcı mueller üzerinden Trump a operasyon çekilmişti. Unutmayın Pentagon klasik konvansiyonel savaşın dışında bütün hamleleri yapıyor .

En büyük hedef Trump dı . Aile ile bağlarını sizlere kaç kez yazdım . Selman ı kaç kez yazdım . Yazmaya da devam edeceğim . Çünkü süreç 1 kaç lık ya da yıllık değil . Daha da sürecek .

Çatışma büyüyecek .

Prens selman ı etkisizleştirmek için kaşıkçı cinayeti kurgulandı . Onun üzerinde de Trump etkisizleştirecekti. Ama öyle olmadı . Selman hala arka planda uygulanacak planları finansörü olmaya devam ediyor . Lakin bu gidişat pek iyi değil. Pentagon'un bu girişimleri bir çok devleti kutuplaştırdı. Ab ülkelerinden de bazıları ABD karşısında hatta NATO Nun da karşısında . Boşuna Macron pesco dan bahsetmedi .

İşte bu gelişmelerin ışığında doğu Akdeniz de ki gelişmeler , NATO operasyonları , Suriye , s400 krizi bugün karşımıza geldi. Türkiye şuna dengelerin oturmasını bekliyor . O yüzden bir yandan s400 alınırken diğer taraftan patriot talebimiz oldu . İşte bu bağlamda Türkiye dengeleri gözetiyor . Devlet aklıyla hareket ediyor .

Bu haber 1593 defa okunmuştur

:

:

:

: