Milyon Dolarlık projeler hiç ediliyor

Gazimağusa , İskele , Yeniboğaziçi İmar Planı aylardan beri gündemde . Lakin istenilen sonuç alınmış bulunmamaktadır. İçişleri bakanının tepkileri dindirmek için aldığı manevralı karar durumu buralara kadar getirdi.

Gazimağusa , İskele , Yeniboğaziçi İmar Planı aylardan beri gündemde . Lakin istenilen sonuç alınmış bulunmamaktadır. İçişleri bakanının tepkileri dindirmek için aldığı manevralı karar durumu buralara kadar getirdi.

Bölgede İsrailli firmanın yaptığı 15 katlı bina emsal olarak dururken İsrailli ye peşkeş çekiliyor... Bugün Kıbrıslı Türk iş adamının hakkı yenilmek isteniyor . Adalet bu mu ?

Dünyanın neresinde böyle bir imar uygulaması var ?

Nereye giderseniz gidin , emsal uygulamalar vardır . Bugün yapılmak istenen kasıtlı hareketler beni bu yazıyı yazmaya itti.

Hak ve adalet varsa, herkesin hakkı verilmesi gerekmektedir . Yanı başında ki milyonlarca değeri bulunan araziyi değersizleştirme hareketleri ülkemize ne katacaktır ?

Dünya ekonomisin can çekiştiği bir dönemde , KKTC ye her alanda desteği bulunan iş adamı sayın SAFA nın hakkının gasp edilmesi kabul edilmez , edilemez. Bu yapılmak istenen açıkça biz yatırım istemiyoruz hamlesidir .

Eğer KKTC yi kalkındırmak İçin herkes bir araya geldiyse burada ki hakkın gasp edilmesinin de önüne geçilmelidir . Olayı restleşme boyutuna dökenlere taviz verilmemelidir .


Dün Emirname yayınlayanlar zaten baltayı taşa vurmuşlardı. Bugün ise dün söylediklerini unutmuşlar gibi hareketler yapılıyor . 150 tane örgütle görüştükleri söyleyenler neden sayın SAFA nın söylemlerine kulaklarını kapıyorlar .

Bu işe sayın başbakanımız Ersin Tatar ın İvedilikle el atması gerekmektedir . Bakan'ların durumu basit bir durum gibi görmeleri ve KKTC ye değer katanların haklarını yenilmesine müsade edilmesine kimsenin hakkı yoktur.

Burası muz cumhuriyeti değildir!

Yanı başımızda yapılan yatırımlardan bir haber olan sn bakanlarımıza sorum şudur; sn SAFA nın ülkemize katma değer sağlamasına neden destek vermiyorsunuz . Burada ki değeri yüksek olan araziyi soğan ve ya patates tarlası yapılmasına neden müsade ediyorsunuz?

Sn İÇİŞLERİ bakanım kıbrıslı Türklerin yatırımları korunacaktır demiştiniz . Bugün ki durumda yatırımlar sizce korunmuş mu oluyor ?

Sn SAFA gibi ülkesine yatırım yapanların önünü kesmek yerine destek vermeniz gerekmez mi ? Bugün ki uluslararası ekonomik durumda ülkeler yatırımlara vatandaşlık dahi verirken biz neyi kimin için engelliyoruz ?

Tamam çevre nin tarım arazilerinin korunmasını bizlerde istiyoruz ama hali hazırda tarım İçin uygun olmayan turizm e destek olacak bölgeleri de baltalamak hiç adil değil.

Dünya da benzer bulunmayan konuma sahip bölgede soğan mı patates mi yetiştirelim ?

Elinizi vicdanınıza koyarken şunu da yapın biraz araştırın dünyasın neresinde böyle bir bölgeyi böyle uygulamalara kurban ediyorlar ...

O zaman soruyorum ; böyle uygulamalar yaparak mı KKTC yi kalkındıracağız ?

Bu haber 1375 defa okunmuştur

:

:

:

: