Zararın neresinden dönerseniz kârdır

Cuma günü kamuoyuyla imar yasasının taslağını paylaşacak olanlar , kendileri çalıp kendileri oynuyorlar.

Cuma günü kamuoyuyla imar yasasının taslağını paylaşacak olanlar , kendileri çalıp kendileri oynuyorlar.

Kimseyi dinlemeden, kafalarına göre karar alanlar KKTC nin geleceğini ipotek altına alacaklardır.

Bir söz vardır zararın neresinden dönerseniz kârdır.

Bizi bilen bilir ... biz kimseye ne taraftarlık yaparız ne de yalakalık . Lakin ülkenin geleceği söz konusu olunca , kimse kusura bakmasın bizi kimse susturamaz. Kendi maaş alıyor rahatı yerinde olan planlamacılara sözüm şu ki ; bölgede yatırımı engelleyecek adımlardan kaçının. Bu ne size ne ülkemize katkı sağlar. Zarardan başka bir getirisi olmaz .

Bilindiği üzere safa köy her yönüyle örnek bir yerleşim bölgesi . Yetkililerin Bu bölgeyi gidip gezmelerini rica ederim. Star Kıbrıs gazetesinin dışında konuyu ele alan birçok gazete ve adil yazarlarımız da var. Bunları buradan tebrik etmek istiyorum .

Siyasi mentalite ile hareket edenler bugün kazandığını sanıyorlar lakin uzun dönemde ülkemizin kaybettiklerine şahit olacaklardır. Dün Türkiye den suyun kıbrısa gelmesine karşı olanlar dan izahat alan bu kişiler , kendilerine çeki düzen vermeleri gerekmektedir.

Salı günü çıkan Star Kıbrıs gazetesinin manşeti gerçekten önemli bir bilgiyi bizlerle paylaştı . 40 milyon dolar kredi olağanı eline geçiren bu projeyi baltalamanın hiç bir açıklaması izahat ı yoktur . Bugün ki ekonomik koşullarda ülkeler yatırımcı çekmek için cazip teklifler sunarken, bizdekiler neyin kafasını yaşıyorlar anlamadım ...

Dünya da yatırımcılara kapı açan ülkelerin bedava arazi bile tahsis ettiğini biliyoruz . Bu konuya uyan bir söz var 'MİLLET GİDER MERSİNE BİZ GİDERİZ TERSİNE'

Yanlış yanlıştır ... neresinden bakarsanız bakın , verilen sözler ile atılan adımlar birbirine paralel değildir . Yatırımcılar dinlenmemektedir. Dinlenmemiştir. Turizm KKTC nin lokomotifi sektörlerdendir . İşte bağlamda bu alanda ki önderlerden yatırımcıları baltalamanın vatanseverlikle de bağdaştığını söylemek mümkün değil . Ülkeye yatırımı getirmek felaket getirmez . İş getirir , aş getirir, iş gücü potansiyelini artırır. O bölgede gelişmeyi de beraberinde getirir.

Bu konuda KKTC başbakanına çok iş düşmektedir . Bu yatırımların önünü kapatan bakan da olsa taviz verilmemesi gerekmektedir . Çünkü ülkenin geleceğini ipotek altına alan babam da olsa müsade edilmemesi gerekmektedir . Buna kimsenin hakkı yoktur. Esas olan devletin baki olmasıdır. İnsan hayatının şartlarını , refah seviyesini yükseltmektir .

Yatırıma söz konusu olan bölgeyi patates, hıyar, soğan , fasulye tarlası yapmak kime ne katacak. O bölgeyi tarımsal amaçlı kullanmak yerine diğer bölgeleri tarımsal anaca uygun kullanmak doğru değil mi ?

Turistlik bölgede patates yetiştirmek mi doğru olan karar ? Herkes şapkasını önüne koyup düşmesini rica ediyorum .

Cuma günü taslağı açıklayacak olanlar zaten planları hazırlamışlardır . Yine kimseyi dinlemeden , ölçmeden, biçmeden. Milyonlarca dolarlık yatırımı bu ülkeye getirenlerin haklarının gasp edilmesini doğru bulmuyoruz . 40 milyon dolarlık yatırımı KKTC taşıyacak kişi sayısı azdır . Bunların önünü açmak yerine kapatmak ne kadar doğru size soralım ...

Bu haber 1657 defa okunmuştur

:

:

:

: