VİZYON TURİZM Mİ TARIM MI?

Gazimağusa, İskele ve Yeniboğaziçi İmar Planı tasarısı ile ilgili bugün Yeniboğaziçi, Salamis Hotel’de halka açık danışma toplantısı düzenlenecek.
Gazimağusa, İskele ve Yeniboğaziçi İmar Planı tasarısı ile ilgili bugün Yeniboğaziçi, Salamis Hotel’de halka açık danışma toplantısı düzenlenecek.

Gazimağusa, İskele ve Yeniboğaziçi İmar Planı’nın taslağı, bugün düzenlenecek toplantıyla halkın bilgisine sunulacak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Şehir Planlama Dairesi, halka açık danışma toplantısının Yeniboğaziçi, Salamis Hotel’de düzenleneceğini duyurdu.

Açıklamada, taslağın 9 Ağustos-19 Eylül tarihleri arasında 42 gün boyunca dairede askıda olacağı da belirtildi.

Şehir Planlama Dairesi, açıklaması şöyle:

“Şehir Planlama Dairesi, 55/1989 İmar Yasası’nın 7’inci ve 8’inci maddeleri uyarınca Gazimağusa, İskele ve Yeniboğaziçi Belediyeleri, Gazimağusa Kaymakamlığı ve İskele Kaymakamlığı ile işbirliği içerisinde Gazimağusa Belediyesi, İskele Belediyesi ve Yeniboğaziçi Belediyesi sınırları içerisinde kalan alanın düzenli gelişmesini sağlamak, yaşayanlarına sağlık, huzur, sosyal refah sağlayacak şekilde yaşanabilir bir çevre yaratmak amacıyla “Gazimağusa, İskele ve Yeniboğaziçi İmar Planı (GİYİP) Tasarısını” hazırlamıştır.

Plan Tasarısı, 55/1989 İmar Yasası’nın 14(1)(A) ve 14(2)(B) maddeleri ve İyi İdare Yasası’nın 11’inci maddesinin (1)’inci ve (2)’inci fıkraları uyarınca Planla getirilecek kurallardan etkilenebilecek gerçek ve tüzel kişilerin görüş ve önerilerini sunmaları için bugün 10:00 – 13.00 saatleri arasında Yeniboğaziçi, Salamis Hotel’de Halka Açık Danışma Toplantısı düzenlenecek, ayrıca Dairemizde, Gazimağusa, İskele ve Yeniboğaziçi Belediyelerinde 42 gün boyunca ( 09 Ağustos 2019 tarihinden 19 Eylül 2019 tarihine kadar) askıya alınacaktır.

GİYİP Tasarısı ve ekli haritaları, 9 Ağustos 2019 tarihindeki Halka Açık Danışma Toplantısı sonrası Dairemiz web sitesinden (http://spd.gov.ct.tr) temin edilebilir.”
Bu haber 318 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER