Türkiye’nin önemi artıyor , artacak da!

Uluslararası alanda ajandalar değişti. Oyuncuların rolleri değişti. Roller kesinleşti. Dalgalar yayılmaya başladı . Herkes üstüne düşeni yapıyor. Yapmaya da devam edecek . Özellikle ABD derin devleti Çin - RUSYA VE TÜRKİYE ye karşı aleyhte ve Leh'te hareketlere girişti .

Uluslararası alanda ajandalar değişti. Oyuncuların rolleri değişti. Roller kesinleşti. Dalgalar yayılmaya başladı . Herkes üstüne düşeni yapıyor. Yapmaya da devam edecek . Özellikle ABD derin devleti Çin - RUSYA VE TÜRKİYE ye karşı aleyhte ve Leh'te hareketlere girişti .

ABD bugün kendi refahı ve geleceği için herkese rol biçiyor . Operasyonlar çekiyor . Çin ile arasında ki ticaret savaşlarını bu anlamda okursak doğru yola çıkarız . Zaten huwaei ye karşı yapılan operasyon , boeing olayı hepsi anlattıklarımıza birer örnektir .

Daha önce de yazdım sizlere . ABD Irak a Afganistan a karşı operasyonlarını, Çin halk cumhuriyetine akacak hattın önüne geçmek içindi. Bu anlamda bugün Venezuela ya karşı darbe girişimi de yapılması Çin ile alakadır . Başka açıklaması yoktur .

IRAK ve Afganistan operasyon çeken ABD kendi geleceğini o gün sağlama aldı. Bugün yapılanlar da yarın İçin ABD İçin önemlidir . ABD eğer kendi sisteminin devamını getirmek istiyorsa dün yaptığını bugün de başarı ile sürdürmesi gerekmektedir . Ama bugün ABD nin attığı adımlara bakın , Türkiye karşısında hem duruyor hem de Türkiye ile hareket ediyor. ABD de durumlar karışık .bir tarafta Pentagon ve cia diğer tarafta Trump taraftarları ve aile ... işler karışık . Bu sadece ABD değil . İngiltere de de durumlar karışık . M16 istihbarat ı ile kraliyet ailesinin gizli servisi karşı karşıya bakalım dünya da dengeler ne zaman oturacak .

İngiltere ve ABD hem Rusya'nın , Çin in hem de ab nin karşısında yer almasının bir açıklaması da aile ilişkileridir . Rothschild ailesi ile ilişkileri olanlara karşı bir çekişme söz konusu . Rusya nın oligarklarına karşı operasyonların tek sebebi işte bu ilişkilerdi. Bugün Türkiye ile masaya oturan ABD nin işte içeride çatışma yaşadığını gösteren en önemli gelişmedir. Bir taraftan onbinlerce tur silah yardımı diğer taraftan ortak eylem planı . Gelin düşünün durumun ne kadar complex olduğunu.
2018 yılında İngiltere de yaşanan zehirlenme olayı da aslında Rusya ve aile ilişkilerine karşı yapılmıştı . Düşünebiliyor musunuz ? Nasıl ilişki ağı var !!!


Türkiye ye karşı yapılanlar özellikle 15 Temmuz'dan sonra Türkiye yi de bir eksene oturttu . Bu hareketi gören ABD makamları buna göre hareket etmeye başladı . Türkiye ve ABD nin bundan sonra anlaşması zor gibi . İyi bakın Fırat'ın doğusu konusunda Türkiye artık ABD ye rağmen rest çekmeye devam ediyor . Edecekte . Eğer ABD Türkiye ile hareket edecekse , demek ki büyüklük iddiasını biraz daha geçiktirecektir . Çünkü şuan Türkiye ve ABD istekleri birbirinin tam aksi . Türkiye üzerinde de ailenin etkisi vardır . Gelişmelere iyi bakın.

İran a karşı son günlerde yapılanlar da bu bağlamda değerlendirilmelidir . Çin in enerji kaynağı Olan İran a karşı tek ses oluşu aslında ABD nin geleceği içindir

Bu anlattıklarımın dışında olan planlar aslında masal . Gerçek olan bu anlattıklarımız . Bu güçler arasında ki gelişmeler ve çekişmeler oyunu bizlere gösteriyor . Bugün tüm gelişmeler bu cephelerde yaşanıyor . Yaşanacakta . Kaçış yok.

Yazdıklarımıza bakarsak ülkemizde neler olabileceğini ve aktörleri tek tek yazmama gerek yok . Yeni oluşumlar ve yeni kavga ve eylem girişimlerini bu bağlamda değerlendirin . Gerisi fasa fiso ...

Türkiye hiç olmadığı kadar önem kazandı . Kim Türkiye'yi kazanırsa bu savaşta o kazanacak. Tabi onlar kazanırken bizlerde kazanacağız .

Bu haber 1951 defa okunmuştur

:

:

:

: