Statükodan beslenenler bu düzeni değiştirebilir mi?

Bu sistemden beslenen ve sürekli nemalan bir takım insanların ikide bir çıkıp statükoyu yıkacaklarını ya da mevcut düzeni değiştireceklerini söylemeleri herhalde bir bana inandırıcı gelmiyordur...
Bu sistemden beslenen ve sürekli nemalan bir takım insanların ikide bir çıkıp statükoyu yıkacaklarını ya da mevcut düzeni değiştireceklerini söylemeleri herhalde bir bana inandırıcı gelmiyordur...
Neden mi?
Sebebi şu ki; her dönemin insanı olacaksınız, her dönemde mevcut durumdan yani statüko dediğimiz olgudan nemalananların arasında siz olacaksınız sonra da bu statükoyu değiştireceğinizi söyleyip duracaksınız.
Bu mümkün mü?
Değil.
O halde bu insanların statükodan rahatsız oluyorlarmış gibi bahsedip durmaları kadar absürt bir şey olamaz.
Zira statüko dedikleri şeyin merkezinde duranlar da onlardır…
Dolayısıyla mevcut düzen içinde sırtını çoğunlukla siyasete dayamış bir takım insanların tekrar tekrar siyasi mevkilere gelerek düzeni değiştireceklerini söylemeleri temelsiz bir yalandır. Dayanaksız bir argümandır, insanları aptal yerine koymaktır..
Zira bu tip insanların birçoğu değiştireceklerini iddia ettikleri bu statüko içinde yıllarca bulunmuş üst seviyelerde görev yapmış insanlardır.
Yani aslında mevcut düzen içinde kendine yer bulan,bu sistem içinden nemalanan, bu düzenin birer parçası haline gelenlerdir bu muhteremler.
Şimdi de kalkıp şöyle yapacağız, böyle edeceğiz alışılagelmiş bu düzeni değiştireceğiz diyorlar.
Peki bu kadar zamandır elinize onca fırsat geçtiği halde neden bunu yapmadınız diye sorsam.
Verecekleri cevap ne olurdu..
Bence cevapları yoktur.
Hoş bu gibi her dönemin insanı olma gayreti içinde olan kişilerin şu an değiştireceklerini iddia ettikleri düzen olmasa birçoğunun yapacak işleri de olmadığını çok iyi biliyorum.

Hatta bugün cumhuriyet meclisinde bulunan birçok siyasinin de ve bu düzen içinde kendine yer edinen siyasi makamın da mevcut düzenin ortadan kalkması halinde işsiz güçsüz kalacağı sır değil.

O yüzden kimse kalkıp bize hayatı boyunca beslendiği düzeni değitirecekmiş
ayaklarına palavra atmasın.

Çünkü artık bu yalanları kabullenecek bir halk yoktur karşılarında. Neyin ne olduğunu çok iyi bilen, kimin ne yapıp yapamayacağını ön görebilen, dünyadaki gelişmeleri takip eden, sorgulayan çoğunluk bir kitle vardır bu ülkede.

Dolayısıyla statükocuların tekrar tekrar karşımıza geçip şunu şöyle yapacağız bunu böyle edeceğiz yalanlarına karnımız tok.
Bu haber 874 defa okunmuştur

:

:

:

: