Özersay'ı taklit etmek moda oldu...

Başbakan Yardımcısı Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, bir süredir federal okların hedefi halinde...

Başbakan Yardımcısı Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, bir süredir federal okların hedefi halinde...

Neden?

Çünkü, cesaretle federal çözümün bu şartlarda mümkün olmadığını ısrarla söylüyor...

Sadece söylemekle kalmıyor, alternatif görüşler de ortaya koyuyor...

İki taraf arasında, işbirliğine dayalı bir modelin hayata geçirilmesinden söz ediyor Özersay....

CTP içinde federal üniformalı vekiller, işbirliği ifadesine hükümet ortaklığına rağmen ateş püskürdükleri hala kulaklarımızda...

Gelelim Özersay'ın işbirliğini son günlerde taklit eden edenlere...

Akıncı ve Erhürman’dan sonra şimdi de Teberrüken Uluçay, Kudret Özersay’ın “doğal gazda ve diğer alanlarda işbirliği” düşünce ve söylemini taklit etmeye başladı...

Hatırlanacağı üzere bir süre önce Tufan Erhürman, Özersay’ın “çözüm; var olan iki devletin her alanda işbirliği yapmasından geçer” söylemini taklit etmiş ancak partisi CTP’nin milletvekillerinden ve özellikle Doğuş Derya’dan tepki görmüştü.

Geçtiğimiz günlerde Ankara’ya hükümetin yapmış olduğu ilk resmi ziyaret sırasında CNN Türk, Anadolu Ajansı, Amerika'nın Sesi ve TRT’de dış politika, Kıbrıs sorunu, doğal gaz ve benzeri konularda açıklamaları yer bulan Kudret Özersay'ın, bir yandan da “Doğu Akdeniz’de sahada denge sağlandığı için artık çatışma ihtimali çok daha azdır” söylemi ile yeni bir görüş ortaya koymuştur. Doğal gaz konusunda şirketlerin yetkilendirmesi ile Rum tarafının, tanımama bahanesinin aşılabileceğini ve doğal gaz konusunda işbirliği yapılabileceğini söylemişti.

Özersay’ın, bu açıklamalarından iki gün sonra, KKTC Meclis Başkanı Uluçay, Özersay’ın neredeyse açıklamalarını aynen tekrar ederek doğal gazda işbirliği vurgusu yaparken bölgede çatışma ihtimali görmediğini söyledi.

Bu açıklamalar CTP genel başkanı ve eski başbakan Erhürman’dan sonra, şimdi de Teberrüken Uluçay’ın aynı yolda yürümeye mi çalışıyor sorusunu akla getirdi.

Bu haber 1327 defa okunmuştur

:

:

:

: