Atlantikçiler mi Avrasyacılar mı ?

Dünya üzerindeki çatışmayı, gerilimi , ticaret savaşlarını , harekat manevralarını ve diplomatik savaşları sizlere aktarmaya çalışıyorum .

Dünya üzerindeki çatışmayı, gerilimi , ticaret savaşlarını , harekat manevralarını ve diplomatik savaşları sizlere aktarmaya çalışıyorum .

Bu olgular bugün değil dünden beridir var . Vestfalya düzeninden önce de sonra da var oldu . Nasıl 1 dünya savaşını hazırlayan sebepler hasıl olduysa , 2 dünya savaşına dünyayı sürükleyen sebepler var olduysa , olmaya da devam edecek .

Bugünü anlamak İçin 2. Dünya savaşı sonrasına bakmak lazım . Yalta konferansından sonra kurulan düzen sonrası , soğuk savaş döneminden geçtik . Dünya her hangi büyük savaşın ucuna geldi gitti . Almanya batı ve doğu dan oluşuyordu . Dünya ikiye bölünmüştü sanki . Doğu ve Batı . Öyle bir dönemden geçtik ki ideolojik insanların yaşantıları bile bundan etkilendi . Bu süreç Gorbaçov un Sovyetler'i dağıtmasından sonra durdu . Sovyetler birliği bölündü . Rusya ortaya çıktı . O günden bugüne kadar Avrasya ve Atlantik ötesi arasında hala çatışma sürüyor .

Dünya tarihini iyi bilenler bu sürecin böyle bitmeyeceğini iyi görürler . Denge bozulduğundan beridir dünya da bir denge oluşturmak İçin bir mücadele söz konusu.

Mücadele sadece dünya da değil , uzayda bile sürdü . Hala da sürüyor . Her alanda mücadele söz konusu . Rusya'nın Putin'i 2000 lerden sonra her alanda düzelmeye başladı . Bugün Suriye ye bakınız ne kadar etkin bir Rusya var göreceksiniz . Sanki Rusya'nın arka bahçesi ...

Mücadele Suriye de değildi . Türkiye ye bakın . ABD patriotları Türkiye nin istediği koşularda vermeyince , Türkiye de Rusya ile istediği koşullarda s400 leri aldı . Rusya ve Türkiye arasında gelinen bu nokta bile çok kez baltalandı . Hatırlatmak isterim , uçak düşürme krizi , büyükelçinin öldürülmesi , siyasi krizler vs bunların hepsi atlatıldı . Özellikle 15 Temmuz sonrası Türkiye de ABD konusunda kırılma yaşandı . Kimileri buna Türkiye nin Avrasya'ya yüzünü döndüğünü yAzdı . Ne derseniz adına diyin ! Türkiye doğrusunu yapmaya devam edecek .

Türkiye dışında İran , Venezuela, Çin Hindistan , Almanya , Fransa doğu Avrupa ülkeleri Rusya ile iyi ilişkiler geliştirmeye başladılar . Rusya kendi düzenini kurmak İçin elinden geleni yaptı . Öyle ki Moskova sokaklarında büyük cami inşasına müsade ederek İslam ülkeleriyle de yakınlaştı .

Mücadele çok büyük . Rusya nın ittifaka girdiği ülkeleri ABD hedefine alıyordu . İran ve Türkiye ye bakın . Almanya hakkında Trump ın açıklamalarına bakın .

Ama tüm noktaları bir araya getirin Türkiye nin tarafı olmadığı cephe kaybedecek . Bu mücadele belki 1 yıl belki 10 yıl sürecek bilemeyiz . Lakin Türkiye kazanacak . Bu savaşta herkes kazanmak İçin elinden geleni yapıyor .

ABD nin Rusya ile arasında imzaladığı nükleer silahlarla ilgili anlaşmayı fes etmesi bile gerçekleri bizlere gösteriyor . Her adımları iyi takip edin . Kişilere bakın . Evanjelistlere bakın . Durumu net anlayacaksınız .

Daha önce de yazmıştım . Rothschild ailesi bu düzende rol dağıtıyor . Çin ve Rusya ekseninde dünya da bir düzeni isteyen aile bunu başarmak İçin elinden geleni yapıyor .

Türkiye de ki bugün mi mücadele bu . Türkiye de yılllardır dengeyi elinde tutanların karşısında bugün avrasyacılar var . İşte bugün ki siyasi getirilen ve gelişmelerin sebebi bu . Türkiye de ki gelişmeleri anlamak İçin dünyaya bakın . Ormanın içinde kaybolmanın alemi yok ! Ormana bütün bakın . Herkes oyunda rolünü oynamakta . Ama gerçek olan şu Türkiye kimle hareket ederse o kazanacak .

Bu haber 1325 defa okunmuştur

:

:

:

: