Birlik beraberlik

İhtiyacımız olan en önemli unsur, şu anda içinde bulunduğumuz konjektür de bunu geçerli kılıyor.

İhtiyacımız olan en önemli unsur, şu anda içinde bulunduğumuz konjektür de bunu geçerli kılıyor.
Sadce yaşanan bu tür felaketlerde değil, ülkenin geleceği bakımından da, atılacak adımlar ve planlamalarla ilgili de, ülkemizde gerçekten birlik ve beraberliği çok ihtiyaç var.
Dün sabaha karşı yaşanan bu elim patlama olayının ardından devletin en üst zirvesinin anında olay yerine giderek, hem vatandaşlara hem de patlamanın yaşandığı bölgedeki askeri yetkililere destek vererek, “yanınızdayız” demesi, bu birlik beraberliği kamçılayan en olumlu davranıştı.
Ancak yine ülke içindeki bazı yıkıcı ve bozguncu mihrakların bu patlamayı bahane ederek, sözde barış söylemleri ile askeri yetkililere ve Türkiye’ye saldırması onların niyetini bir kez daha ortaya koymuş oldu.
Tüm bunların yanında, bu olayın can kaybı olmadan atlatılması en büyük tesellimiz. Allah korusun çok daha vahim neticeler çıkabilirdi bu kaza sonrasında. Kaza deyince, o konuda umarım doyurucu açıklamalar da yapılır ve üzeri örtülmez düşüncesindeyim.
Bu arada Acapulco Otel yetkililerini de tebrik etmek gerekir. Ta olayın başından beri otel yönetiminin soğukkanlı ve tecrübeli davranışları, bu panik havasını yatıştırmada oldukça etkili olmuştur. Otel misafirlerinin patlamayla birlikte en korunaklı bölge olan sahile nakledilmesi, burada otel yetkilileri tarafından her türlü ihtiyaçlarının karşılanarak hizmet verilmesi, beş yıldızlı bir tesiste aranan en büyük özellik olduğunu da kanıtlamıştır.
Aradan daha 24 saat geçmeden, otelin bazı kesimlerinin patlamadan gördüğü zararın onarılarak misafirlere tekrar hizmet verilerek gündelik yaşama dönülmesi de, tesisin profesyonelliğine takdir kazandırmış oldu.
Bu yaşanılan olaydan ders alınarak, bu tür olayların bir daha yaşanılmaması konusunda gerekli nelerin yapılacağı, ne gibi tedbirlerin alınacağı hakkında umarım devlet yetkilileri irade sergiler diye düşünüyorum. Bu tür askeri birliklerin ve mühimmatın meskun mahallerden çıkarılarak daha güvenli ve korunaklı askeri birliklere nakledilmesi konusunda da askeri yetkililere büyük görevler düşmekte ve bu bilinçle hareket edileceği düşüncesini de taşımaktayım.
Yine her şeye rağmen, böylesi bir vahim olayın, devletimizin en üst yetkililerinin ortak dayanışma, birlik ve beraberlikleri sonucu atlatılması, yüreklere su serperek, yaşanan panik havasını olumlu bir atmosfere çekmesinden dolayı mutluyuz.
En çok ihtiyacımız olan şey, “birlik ve beraberliğimizdir”.
Gerisi ise teferruattır...


Bu haber 9598 defa okunmuştur

:

:

:

: